BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Piraziz'de 146 m² daire icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091726
Şehir : Giresun / Piraziz
Semt-Mahalle : MADEN MAH. / PİRAZİZ
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/565 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Bulancak Belediye Başkanlığı Belediye Meclis Salonu Bulancak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BULANCAK
İCRA DAİRESİ

2019/565 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Piraziz Maden Mahallesi 223 Ada 1 Parsel 4265,92 m2 arsa vasfındaki taşınmaz üzerindeki Seçkin Konutları sitesinde A Blok 10 Nolu Bağımsız Bölüm mesken borçluya aittir. Arsa vasıflı parsel üzerinde kat irtifakı yapılmış olan betonarme binanın 4.katında 10/540 arsa paylıdır. Parsel üzerinde A,B ve C blok olan yapılar yapılmıştır.Blok yapılar bodrum kat + zemin kat+8 normal katlı olarak yapılmıştır. Parsel üzerinde bodrum katı ortak alan ve otopark ile zemin katı ve normal katları mesken olan betonarme çift daireli A Blok binanın kuzey, güney, doğu ve batı cephesi açıktır. Binanın dış cephesi sıvalı üzerinde çatısı vardır. 10 Nolu Bağımsız Bölüm mesken 4. normal katı doğu tarafındadır. Bina yaklaşık 10 yıllık olup yaşı itibariyle % 10 yıpranma payı olduğu görülmüştür. Bina betonarme 4.sınıf A grubu yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı yapı birim maliyetleri esas alınarak değerlendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu yer dolmuş hattıyla irtibatlıdır. Her türlü şehir hizmetlerinden faydalanmaktadır. Etrafında yapılaşma bulunmakta olup, yapılaşma devam etmektedir. Binanın girişi doğu cepheden 1 Bodrum kat seviyesinden yapılmış olup, alüminyum doğrama dış kapısı bulunmaktadır. Binanın merdiven boşluğu sıvalı olup merdivenler mermer kaplama yapılmıştır. Bina asansörlü olup binanın ısıtma sistemi katı yakıtlı merkezi sistem kaloriferlidir. 10 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın kullanım alanı 146 m2 olup meskende mutfak,oturma odası, üç yatak odası kuzey ve güney cephede 2 adet balkonu wc ve banyosu ile hol bulunmaktadır. Oda döşemeleri ahşap laminanat kaplamadır. Hol ve mutfak tabanı fayans kaplamadır.Mutfak tezgahı mermer kaplamadır. Mutfak tezgahının altı ve üstü lake kaplama mutfak dolabı vardır.Banyoda fayans kaplama yapılmış teşrifat ve aksesuar yerine takılmıştır. Duvarlar plastik boyalıdır. Daire iç kapıları ahşap doğrama yarıdan yukarısı camlı yapılmıştır. Pencereler plastik doğramadan yapılmış çift camlıdır. Daire girişi çelik kapılıdır. Meskenin balkonları cam kaplamadır. 10 Nolu mesken vasıflı taşınmazın kuzey, güney ve doğu cephesi açık batı cephesi kapalıdır.
Yüzölçümü : 146 m2
İmar Durumu : Parsel imar planında A-9 katlıdır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bulancak Belediye Başkanlığı Belediye Meclis Salonu Bulancak

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/565 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR