GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Merkez'de 189 m2 dubleks daire icradan satılıktır

GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978993
Şehir : Giresun / Merkez
Semt-Mahalle : HACISİYAM MAH. / BATLAMA
Oda Sayısı : 2+1
: 189
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2300 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
271,500 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GİRESUN İCRA DAİRESİ
2018/2300 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 403 Ada, 350 Parsel, HACISİYAM Mahalle/Köy, 6. kat 7 nolu Nolu Bağımsız Bölüm olan dubleks konutun inşaat alanının projesinden yapılan tespite göre brüt inşaat alanı 155,00 m² net kullanım alanı ise 143,00 m² olduğu, Dubleks mesken nitelikli bağımsız bölümün alt kat bölümü olan 6. Katta salon, mutfak, wc ve balkon bölümlerinin olduğu, Dubleks üst kat olan çatı arası kat bölümünde ise 2 adet yatak odası, Banyo ve Teras bölümlerinden ibaret olduğu ve mevcut hali ile dubleks mesken amaçlı kullanılmakta olduğu görülmüştür. Bahse konu dairenin bulunduğu ana taşınmazın ön cephede imar yoluna cepheli halde olan 403 ada 350 parsel üzerinde kurulan alanda yer aldığı, ana bina girişinin inönü caddesine cepheli olduğu ve No:56 yazılı Kiraz apartmanı isimli gösterilmiş olduğu tespit edilmiştir. Binanın ana giriş kapısı Alüminyum doğrama kapı şeklinde yapılmıştır.Daire giriş kapısı giriş kapısının çelik kapı, pencere doğramasının PVC esaslı plastik doğrama ve çift camlı olarak yapıldığı anlaşılmıştır. doğalgaz tesisatı daire içine bağlanmıştır. Taşınmaz dairenin ana taşınmazda arka cephede kuzeybatı yönüne bakmakta olduğu, diğer cephelerinin ise komşu parseller üzerindeki yapı ile bitişik halde yapılaşmış olduğu tespit edilmiştir. Ana binanın çatısı ahşap çatı şeklinde yapılmış ve üzeri galvanizli sac kaplama ile kapatılmıştır. Asansör mevcut olup, açık veya kapalı otopark alanı bulunmamaktadır.


Adresi : Hacısiyam Mah. Kiraz Apartmanı No: 56 Merkez / GİRESUN
Yüzölçümü : 189 m2
Arsa Payı : 20/160
İmar Durumu : Bitişik nizam 7 kat konut + ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 271.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2300 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR