GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Merkez'de 138 m² daire icradan satılıktır

GİRESUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940902
Şehir : Giresun / Merkez
Semt-Mahalle : GEMİLERÇEKEĞİ MAH. / AKSU
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16361 ESAS
Muhammen Bedeli
:
229,500 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ

2018/16361 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Giresun İl, Merkez İlçe, 572 Ada, 12 Parsel, GEMİLERÇEKEĞİ Mah, K:4 No:4 Nolu Bağımsız Bölüm: bodrum kat, zemin kat ve 5 adet normal kat olmak üzere toplam 7 katlı betonarme karkas bina tarzında tek blok şeklinde yapılaşma olduğu, binanın bodrum katında eklentiler, zemin katında 6 nolu dükkan, normal katlarda ise 1,2,3,4 ve 5 nolu meskenler olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölümlüdür. Brüt alanı 172m2 net alanı ise 138m2 dir. Mesken nitelikli bağımsız bölümün, bodrum katta E-4 şeklinde eklentisi mevcuttur. Ana binanın giriş kapısı demir kapı daire kapısı ise ahşap kapıdır. Dairenin taban kaplaması odalarda laminat parke ile ahşap parke kaplama ; hol,balkon ve diğer ıslak zeminlerde ise seramik kaplamadır. Mutfak dolapları MDF hazır mutfak şeklinde; iç oda kapıları ahşaptır. Konutun pencere doğramaları da PVC'dir. Binanın dış cephesi sıva vaziyette olup boyasızdır. Çatı ise ahşap oturtma sac ile kaplıdır. Binanın açık veya kapalı otoparkı yoktur. Bina da doğalgaz tesisatı yapılı olup dairenin doğalgaz bağlantısı yoktur fakat daire içi panel radyatörler takılmış vaziyettedir. Bina merdivenleri mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir üzeri ahşap oturtmadır. Binada diğer dairelerin eksiği bulunmayıp, tüm daireler kullanımdadır. Balkon manzarası deniz ve sahil yolu manzaralıdır. Bina yaşı takriben 25 olup, %25 eskime payı düşülmüştür.


Adresi : Kazım Karabekir Cd. No:56 Nazıfehanım Apt. No: 4/4
Yüzölçümü : 215,50 m2 (Tapu kaydı)
Arsa Payı : 18/92
İmar Durumu : Bitişik Nizam, 3B yapı sınıfı.
Kıymeti : 229.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında mevcut
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN


Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16361 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR