GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Görele'de 80 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034215
Şehir : Giresun / Görele
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / GÖRELE
: 80
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163,416 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ ; KUMYALI MAH. 1. HAL. SOKAK GÖRELE/GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖRELE İCRA DAİRESİ
2017/212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun/Görele/Aydınlıkevler Mah. / 135 ada/28 parsel/ 5. kat 36 nolu bağımsız bölüm , Mesken/Daire :
Bulunduğu bina 4-5 yıllıktır. kaloriferli ve asansörünün bulunduğu, ön cephesinin yola cepheli olduğu, mutafak , banyo, tuvalet seramik kaplama , oda tabanının tahta kaplama olduğu, tapu kaydında borçluya ait tam hisse olduğu anlaşılmıştır. yapı grubu olarak 3/b grubu sınıfındandır. %5 yıpranma payı takdir edilmiştir. yarık nizam yapı tarzında olup 6 kat yapılaşma imar durumunda mevcuttur. daire yan yana bulunan iki blok arasındaki bahçeye bakmaktadır. Olumlu değerleri olarak ; belediye sınırları içerisinde ve hizmetlerinden faydalanmakta olması, merkezi mahallede yer alması, ulaşım probleminin olmaması, çarşı ve pazara yakın olması, imarda ayrık nizam yapılaşma ruhsatına sahip olması değerini arttırmaktadır.


Adresi : Aydınlıkevler Mah. Görele/Giresun
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 4000/213352
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 163.416,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ ; KUMYALI MAH. 1. HAL. SOKAK GÖRELE/GİRESUN -


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Görele İlçe, 135 Ada, 28 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, zemin kat no: 42 depolu dükkan
Dükkan vasfındadır. taşınmazın bulunduğu bina ön cephesi yola cephelidir. yeni bir bina sayılmaktadır.tuvalet seramik kaplama, oda tabanları tahta kaplama, mutfak dolapları kaliteli malzemeden imal edilmiştir. dükkanın 16,20m X 20m=320,00 m2 alanı olup, aynı ölçülerde apartmanın bodrum katında deposu bulunmaktadır.Bodrumda yer alan depo tamamen boş olarak bulunmaktadır. İç bölmeleri ve müştemilatı yapılmamıştır. Yapılmayan kısımlar ve binanın yaşına göre %5 yıpranma payı mevcuttur. yapı 3 b sınıfında yer almaktadır. binada ısıtma sistemi olarak katı yakıtlı kalorifer ve asansör bulunmaktadır.Görele belediyesinden alınan imar durum belgesi incelenmesinde ayrık yapı nizamında altı katlı inşaat yapılabilen bir bölgede yer almaktadır.binanın merdivenleri mermer kaplama, dış kapısı demirdir. . belediye sınırları içinde ve hizmetlerinden faydalanır olması, merkez niteliği taşıyan mahallede bulunması, ulaşım probleminin olmaması, çarşı/pazar/okula yakın olması, kamu binalarına yakın olması, topoğrafik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zeminde olması, imar parseli olması , alan olarak büyük olup alım satımının ve değerini bulmada kolaylığı olması taşınmazın/taşınmazların değerini olumlu yönde etkilemektedir.


Adresi : Aydınlıkevler Mah.Görele / GİRESUN
Yüzölçümü : 320,00 m2
Arsa Payı : 14852/213352
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatı dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ : KUMYALI MAH. 1. HAL SOKAK GÖRELE/GİRESUN


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ,
7- Tebliğ yapılamayan ilgililere bu ilanın tebliğ yerine geçmiş olacağı,

8- Satışın resmi bir tatil gününe denk gelmesi halinde satış , tatili takip eden ilk resmi mesai günü ve saatinde aynı yerde yapılacak olup, ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR