TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Doğankent'te daire icradan satılıktır

TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00936276
Şehir : Giresun / Doğankent
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / DOĞANKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/133 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:15
Satış Yeri
:
Çarşı Mah. Gazipaşa Cad. No:198 Tirebolu Belediye Düğün Salonu Tirebolu Giresun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİREBOLU İCRA DAİRESİ
2018/133 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhaleye konu gayrimenkul Giresun ili Doğankent ilçesi Merkez Mah. 422 ada 2 parsel sayılı arsa üzerinde kurulu 9 katlı yapının 5.katında bulunmaktadır. 15 nolu bb sayılı gayrimenkuldür. Bilirkişi raporuna göre 95 m²'dir. Belediye imar planı içinde olup belediye hizmetlerinin tümünden faydalanır. Alt katı dükkan ve çok katlı yapıdır. Yoğun yapılaşmaya sahip yerleşim açısından cazip bölgededir. Şehir merkezinde her noktaya yakın konumdadır. Bankalara, belediye binasına hükümet konağına dolmuş duraklarına ve çok sayıda iş yerine yakın konumdadır. Asansörlü ve kaloriferli bir dairedir. Bina yaklaşık 5-10 yıllık betonarme yapıdır. Taşınmaza bilirkişilerce yapılan ölçümlere göre ve tapu müdürlüğünden alınan tespit tutanakları ve projelere göre yapının taban alanı 764,66 m², olduğu ve %100 oranında tamamlandığı tespit edilmiştir. Yapı giriş kapısının çelik kapı olduğu, iç kapılarının amerikan panel kapı olduğu zemin döşemesinin yapılı olduğu tespit edilmiştir. Yapının İmar Planı içerisinde bulunduğu, ulaşımın Belediye Cad. üzerinden sağlandığı, çöp, kanalizasyon gibi hizmetlerden yararlandığı tespit edilmiştir. Yapının %100 tamamlandığı ve kullanıldığı, elektrik, su ve pissu tesisatlarının yapılı olduğu kalorifer tesisatının olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın dışı ve içi sıvalı ve boyalıdır. Yapının çatısı galvanizli sac ile kaplatıldığı, camlarının PVC çerçeveli, çiftcam olduğu tespit edilmiştir. 15 nolu bb bölümün 3 yatak odası olduğu 1 adet salon+mutfak kullanımında olduğu tespit edilmiştir.


Adresi : Doğankent Merkez Mah. 422 ada 2 parsel 5.kat 15 nolu bb.
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 45/1460
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Çarşı Mah. Gazipaşa Cad. No:198 Tirebolu Belediye Düğün Salonu Tirebolu Giresun -


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR