BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Bulancak'ta 56 m² daire icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129330
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : SANAYİİ MAH. / BULANCAK
Oda Sayısı : 1+1
: 56
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/64 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2019/64 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 727 Ada, 5 Parsel, Sanayi Mahallesi, Yaslıtaş Mevkii, Kazım midilli Sokak no: 4 adresinde 157,48 m2 alanlı arsa üzerinde kat irtifakı yapılmış olan betonarme binanın 2. normal katında batı tarafta bulunan 6/58 arsa paylı 3 nolu bağımsız bölüm meskendir. Arsa üzerinde zemin kat + 3 normal katlı betonarme bina vardır.Yapının üzerinde çatısı yoktur. Bina yaklaşık 16-20 yıllık olup, yıpranma payı %20 dir. Yapının noksan işleri olduğundan bitirilme oranı %85 civarındadır. Şehir merkezine yakın olup, her türlü şehir hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binanın dışı kısmen yarı sıvalıdır. 2. normal katta batı tarafta bulunan 3 nolu mesken yapı alanı 56,00 m2 olup, kullanım alanı 50,00 m2 kadardır. Meskende mutfak, oturma odası, yatak odası, holü, wc ve banyosu bulunmaktadır. Oda döşemeleri ahşap lambiri tahtadır. Hol, mutfak tabanı ve ıslak hacimler fayans kaplamadır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolapları vardır. Mutfak tezgahı mermerittir. Banyoda düş kuveti bulunmaktadır. Daire iç kapıları ahşap, pencereler plastik doğrama, daire giriş kapısı çeliktir.Meskenin güney ve batı cephesi açıktır. Doğu ve kuzey cephesi kapalıdır. Meskenin batı cephesinde balkonu vardır. Isınma sistemi sobalı olup, yapıda asansör yoktur.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/64 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR