BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Bulancak'ta 3+1 daire icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00949945
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : SANAYİİ MAH. / BULANCAK
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/830 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2018/830 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 808 Ada, 7 Parsel, Sanayi Mahallesi, Dağlı Osman Caddesi no:72 adresinde bulunan taşınmaz 480,81 m2 alanlı arsa üzerinde kat irtifakı yapılmış olan betonarme binanın 1. normal katında bulunan 10/100 arsa paylı 3 nolu meskendir. Meskenin bulunduğu bina zemin kat + 5 normal katlıdır. Binanın dışı sıvalı olup üzerinde çatısı vardır.Binada asansör yoktur.Parsel A-6 yapı nizamındadır. Bina yaklaşık 10 yıllık olup, yıpranma payı %10 dur. Bina her türlü şehir hizmetlerinden yararlanmakta olup, resmi dairelere uzaktır. Satışa konu mesken alanı 117,00 m2 olup, kullanım alanı 95,00 m2 dir. Meskende oturma odası, mutfak, üç yatak odası, holü, wc ve banyosu ile 2 adet balkonu bulunmaktadır.Oda döşemeleri ahşap lambiri, hol, mutfak tabanı ve ıslak zeminler fayans kaplamadır.Mutfak altı ve üstü dolapları vardır.Mutfak tezgahı mermerdir.Banyoda duş kabinli küveti bulunmaktadır..Meskende duvarlar saten boyalı, iç kapılar ahşap doğrama, pencereler plastik doğrama çift camlı,giriş kapısı çeliktir. Meskenin kuzey, güney ve doğu cephesi açıktır.Isınma sistemi sobalıdır.


Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/830 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, satış dosyamızdan çıkartılan tebligat ile kendilerine tebliğ yapılamayan alakadarlara ilanen tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.19/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR