BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Bulancak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01000890
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / BULANCAK
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 23.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/187 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Bulancak Belediyesi Belediye Meclis salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2017/187 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bulancak İhsaniye Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi 4 Ada 139 Parsel sayılı arsa vasfındaki taşınmaz 219,36 m2 olup arsa üzerinde kat irtifakı yapılmış zemin kat 4 normal kat çatı katlı çift daireli 5/136 arsa paylı Betonarme binanın 5 Nolu Bağımsız Bölüm borçlu adına attir. İmar Durumu: Parsel üzerinde zemin katı iş yeri ve normal katları mesken olarak kullanılan çift daireli binanın dış cephesinin sıvalı olup yapının üzerinde çatısı yapılmıştır.Bina yaklaşık 15 yıllık olup % 15 yıpranma payı olduğu tespit edilmiştir.Mevcut yapı betonarme 3.sınıf A grubu yapı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 yılı yapı birim maliyet fiyatları esas alınarak değerlendirme yapılmıştır.Taşınmazın bulunduğu yer şehir merkezine yakın olup dolmuş hattına irtibatlıdır. Her türlü şehir hizmetlerinden faydalanmaktadır.Yapıdaki mesken olan dairelerin ısıtma sistemi sobalı olup katı yakıtlıdır.Taşınmaz takriben 103 m2 olup kullanım alanı 90 m2 dir. Meskende mutfak,oturma odası,iki yatak odası,holü,wc ve banyosu ve balkonu bulunmaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskenin oda döşemeleri ahşap laminant kaplama yapılmıştır.Dairenin içerisi tam olarak bitirilmiştir.Pencereleri plastik doğrama çift camlıdır.İç oda kapıları amerikan panel ahşap doğrama yarıdan üzeri camdır.Hol ve ıslak hacimler fayans kapamadır. Mutfağında tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı lake kaplama yapılmıştır.Mutfak tezgahı mermer kaplamadır.Banyoda duş kabini ve aksesuarı bulunmaktadır.


İmar Durumu: Her türlü şehir hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ,İhtiyati tedbir (Satışa engel değil,satış sonrası terkin edilecek)
1. Satış Günü : 05/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bulancak Belediyesi Belediye Meclis salonu


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/187 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR