ALUCRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Alucra'da 2+1 daire icradan satılıktır

ALUCRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01195785
Şehir : Giresun
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 22.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 ESAS
Muhammen Bedeli
:
136,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
ALUCRA İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ALUCRA İCRA DAİRESİ

2018/7 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Alucra İlçe, 160 Ada, 26 Parsel, Yunusemre Mahalle, Uzunca Mevkii, Zemin (Bağımsız Bölüm No:1 Nolu Bağımsız Bölüm
FEN BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE:Beraberimde getirmiş olduğum Yunusemre Mahallesine ait kadastro paftasının zemine uygulunması neticesinde kıymet takdirine konu taşınmazı tamamen kapsadığını tespit ettim. Kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu Alucra İlçesi Yunusemre mahallesindeki ilk tesis kadastrosu tamamlanarak 06/04/1999 tarihinde kesinleşmiştir.Buna göre: 160 ada 26 nolu parsel: Kıymet takdirine konu taşınmaz Alucra ilçesi Yunusemre Mahallesi Kadastro Çalışma Alanı içerisinde bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan bağımsız bölümün içerisinde olduğu taşınmazın kayıtlı alanı 1162,97 metrekare olup kagir bina ve arsası niteliği ile İsmail kızı Gülhanım TEPE ve müşterekleri adlarına kat mülkiyeti orannına göre kayıtlıdır. Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün içerisinde olduğu taşınmazın kadastral durumuna göre kuzeyinde 160 ada, 61, 62 ve 63 nolu parseller ve doğusunda yol ve batısında 160 ada 64 nolu parsel ve güneyinde ise 160 ada 27 nolu parsel bulunmakta olup kıymet takdirine konu bağımsız bölümün içerisinde olan taşınmazın kadastral sınırı ekli plan örneğinde turuncu renk ile işaretlenmiştir.
ZİRAAT MÜLK BİLİRKİŞİSİ VE İNŞAAT BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE: Bina Zemin kat, 3 normal kat toplam 4 kattan oluşmaktadır. 184,8 metrekare oturumlu 740 metrekare toplam kullanım alanlıdır. Bina 4 adet daireden oluşmaktadır. Dava konusu 1 bağımsız bölüm numaralı dairedir. Katı yakıtlı kazan ile ısınmakta kaloriferlidir. Isı yalıtımlı mantolama yoktur. Dış cephe sıva ve boyalıdır. Daire kapısı çelik kapıdır. Pencere doğramaları PVC doğramadır. Cam ısı camdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır Bina ortak mahaller yapılıdır. Yerler traverten mermer kaplı duvarlar cimento harçlı sıva üzerine iç cephe boyalı asansör yoktur. Merdiven traverten mermer kaplı korkuluklar demir doğramadır. Çatı yapılıdır. Bina oturulabilir durumdadır. Elektrik su ısı yalıtım ve kalorifer tesisatı yapılıdır. yapı yaşı 5 senedir.
1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI DAİRE Zemin kat 105 metrekare bürüt kullanım alanlıdır. 2 oda salon mutfak beraber banyo wc ve kilerden oluşmaktadır Mutfak dolap ve tezgahları yapılıdır. Kapılar ahşap kapıdır. Banyo ve wc yerler seramek duvarlar tavana kadar cimento harçlı sıva ve boyalıdır. Tavan sıva üzerine tavan boyası ile boyalıdır. Odalar ve salon ahşap lambri hol mutfak seramik döşemedir. Duvarlar çimento harçlı sıva üzeri iç cephe boyalıdır. Odalar ve salon ahşap lambri hol mutfak seramik döşemedir. Duvarlar çimento harçlı sıva üzeri iç cephe boyalıdır. Tüm tesisatlar yapıdır. Elektrik su ve kalorifer tesisatı çalışır durumdadır. Kat irtifak tapulu (20/90 arsa palyı) yapı ruhsatı mevcuttur.
Yapılan değerleme aşamasında Alucra Yunus emre Mahallesi bölgesi daire metrekare değeri 1300 TL/metrekaredir.
1 bağımsız bölüm numaralı daire değeri = 105 M2 X 1300 TL/M2 =136.500 TL
Yüzölçümü : 1.163,29 m2
Arsa Payı : 20/90
İmar Durumu : Belediye ve Tapu kayıtlarındaki gibidir
Kıymeti : 136.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:30 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 10:30 - 10:45 arası
Satış Yeri : ALUCRA İCRA DAİRESİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR