GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Geyve/Alifuatpaşa'da 85 m2 daire icradan satılıktır

GEYVE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890446
Şehir : Sakarya / Geyve
Semt-Mahalle : ALİFUATPAŞA MAH. / GEYVE
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:15
Satış Yeri
:
GEYVE ADALET SARAYI İCRA DAİRESİ GEYVE / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEYVE İCRA DAİRESİ
2018/139 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Sakarya, Geyve, Alifuatpaşa Mah., 119 ada, 34 parsel sayılı taşınmaz üzerinde B1 Blok, 3 Kat, 14 nolu bağımsız bölümdür. Parsel 17.855,59 m² yüz ölçümüne sahip, arsa vasıflı taşınmaz üzerinde yer almaktadır. Daire 80/17848 arsa paylıdır. Dosyada mevcut belediye yazısına göre parsel 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında kalmakta ve E: 1,60, Hmax=13.00 yapılaşma şartlarına haizdir. Parsel güneyden yola cepheli, Geyve içe merkezine 6,09 km kuzeyinde ve Sakarya Bilecik yolunun 120 m batısındadır. Parsel düz bir topoğrafyaya sahiptir. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktır. Taşınmaz üzerindeki bloklarda zemin+4 kattan oluşmakta ve her katta 4 bağımsız bölüm yer almaktadır. Dış kısım sıvalı boyalı, doğramalar pvc'dir. 3. katta yer alan dairenin net kullanım alanı 85,00 m², brüt kullanım alanı 90,00 m²'dir. 5,00 m² balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon, mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Taşınmazı binanın en üst katında kuzey doğu köşesinde yer almaktadır. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup söz konu dairenin bağlantısı yapılmadığından dairenin ısıtması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmazın tüm özellikleri göz önüne alınarak arsa payı ile birlikte değerinin 180.000,00 TL olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Alifuatpaşa Mah., Semiks Evleri B1 Blok, D: 14 Geyve
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 80/17848
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : GEYVE ADALET SARAYI İCRA DAİRESİ GEYVE / SAKARYA -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR