GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik/Turanlar'da avlulu kargir ev icradan satılıktır (çoklu satış)

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036036
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : TURANLAR MAH. / GERMENCİK
: 915
Yayınlandığı Gazeteler

SES 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/394 ESAS
Muhammen Bedeli
:
109,818 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2017/394 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, TURANLAR Mah. 153 Ada, 17 Parsel, , Avlulu ev cinsi ile tapuya kayıtlı taşınmaz üzerinde 2 adet yapı enkazı mevcut olup, her iki yapının da artık kullanılabilecek durumu olmayıp , enkaz gelirleri yıkım bedeline eşit olduğundan değerleme hesabına katılmamışlardır. Taşınmaz değeri sadece arsa değeri üzerinden hesaplanmıştır. Taşınmaza ulaşım Germencik-İncirliova karayolunun 2.km'sinden sağa dönülerek ,asfalt yolda 5 km kadar Güney yönüne ilerlenerek Turanlar Mahallesine ulaşılır. Mahalle içerisinden .karaağaçlı yolunda ilerlenirken sağa dönülerek 50 metre sonra dava konusu taşınmaza ulaşılır. Yolun son 50 metrelik kısmı toprak yol olup , taşınmaz belediye mücavir alan içerisinde olup, belediye altyapı hizmetlerinden yararlanabilecek durumda olup 915,15 m2 yüzölçümün tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : E.50 H-Max:6.50

Kıymeti : 109.818,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, ÜZÜMLÜ Mah. 111 Ada, 180 Parsel, 1 katlı betonarme bina ve arsası niteliğindeki,taşınmaz üzerinde tek katlı , betonarme kargir , çatısı Marsilya kiremiti ile kaplı , üzeri betonarme tabliyeli,elektrik ve suyu mevcut olan , halen boş vaziyette , 2 oda 1 giriş holü, mutfak , banyo wc den oluşan yaklaşık 90 m² alanında mesken amaçlı yapı bulunmaktadır. Yapıda yaşa ve görünüme göre % 60 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir. Çatısında faal durumda güneş enerjili su ısıtma sistemi mevcuttur. Meskenin pencere doğramaları plastik pvc malzemeden mamul olup , giriş kapısı demir kapıdır. Meskenin Güney kısmındaki giriş kapısının önünde 20 m² alanında üzeri ondülin kaplı verandası mevcuttur. Satış konusutaşınmaza ulaşım Germencik ilçesinin ana arterlerinden olan Şehit.Teğmen.Şakir Cezayir Caddesi üzerinden Güneye doğru ilerlenerek önce Reisköy ve devamla Karaağaçlı Mahallesi üzerinden Üzümlü mahallesine toplamda 6.km?lik bir yol kat edilerek ulaşılır. Satışa konu taşınmaz Üzümlü Mahallesinin en Güneyindeki meskenlerden birisidir. Taşınmazın Kuzey yönünden cepheli olduğu sokak kilit parke taşı ile döşeli olup, taşınmazın ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın Güney tarafında yaklaşık 350 m² miktarındaki bahçesi mevcuttur. Olumsuz özellikleri mahallenin dış bölgelerinde kalması olup 450,72 m2 yüzölçümün tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : E:0.50 H-Max:6.50

Kıymeti : 79.070,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe,CAMİKEBİR Mah. 265 Ada, 1 Parsel,3 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında 1/36 paylı daire, asansörsüz ve sobalıdır.Germencik şehir merkezine orta yakın lokasyonda olup tercih edilirliği vasattır. Toplu taşıma güzergahında olup ulaşım sorunu yoktur.Şehir merkezine 800metre mesafededir. Taşınmazın Kuzey yönü Dikmen Sokak ve Batı yönü Nasuh Akar Sokak ile çevrilidir.Satışa konu daire toplam 6 bloktan oluşan bir sitenin içerisinde kalmaktadır.Sitenin bahçesi beton duvarla çevrilidir.Binanın yaşına ve görünümüne göre %30 yıpranma tespit edilmiş olup bu oranda değerinden amortisman düşülecektir.Taşınmazın bulunduğu konumun Germencik merkezine biraz uzak oluşu,Güney cephesinde yapılaşma olmayışı ve hemen yanı başında tarlalarla çevrili oluşu değerini azaltan bir unsur olarak tesbit edilmiştir.Satış konusu daire 3 katlı binanın orta katında bulunmaktadır.3 oda 1 salon,banyo, wc bölümlerinden oluşmakta, salon ve bir oda salomanje şeklinde birleşik yapılmıştır.Dairenin alanı 80m² dir. Islak zeminler seramik diğer zeminler ahşap rabıta üzerine marley kaplanmıştır.Pencereler pvc plastik doğrama,iç kapılar Amerikan panel kapı,daire giriş kapısı çelik kapıdır. Kuzey ve Batı yönlerinde olmak üzere 2 adet balkonu mevcut olup 1/36 arsa paylı G blok 1.kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken satılacaktır.

İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat inşaat yapmaya müsaadeli

Kıymeti : 81.928,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/394 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR