GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Germencik/Turanlar Mahallesi'nde avlulu ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

GERMENCİK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092749
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : TURANLAR MAH. / GERMENCİK
: 837
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GERMENCİK

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Aydın İli, Germencik İlçesi, Turanlar Mahallesi ve tapunun Köyiçi Mevkisi, Ada:123, Parsel:1de bulunan AVLULU EV nitelikli 837.99m2lik taşınmaz Fehmi KIRBAŞ adına kayıtlıdır.Kuzeyindeki Hürriyet Caddesi ile batısındaki yola cepheli konumdaki taşınmaz, davalılar tarafından üçe bölünmüş durumda olup, her bölümde konut amaçlı tek katlı yığma binalar bulunmaktadır.1 numaralı bölüm köşe başında olup, iki yola cephelidir. Beton temel üzeri sıvalı, renkli badanalı duvarlı, kapı ve pencereleri plastik doğramalı (PVC), mermer tezgahlı hazır mutfaklı, çatısı oluklu galvanizli saç ile örtülü, avlusu duvarla çevrili, yaklaşık 5 yıl önce onarım görmüş, tek katlı yığma bina 43.00m² olup, yaklaşık 30-35 yıldır konut olarak kullanılmaktadır. Avluda 45.00m²lik sundurma bulunmaktadır.2 numaralı bölüm Hürriyet Caddesine cepheli olup, taş temel üzeri sıvalı, renkli badanalı duvarlı, kapı ve pencereleri plastik doğramalı(PVC), ahşap çakma tavan üzeri ahşap dilme çatı üzeri Marsilya tipi kiremitle örtülü, ön kesiminde hayat bölümü bulunan, tek katlı yığma bina 55.00m² olup, yaklaşık 30 yıldır konut olarak kullanılmaktadır. Binanın güneyinde 76.00m²lik çatısı oluklu galvanizli saç ile örtülü saya bulunmaktadır. Demir doğrama kapıdan girilen avlusu duvarla çevrili olup, güney kesiminde, demir doğrama direkli, çatısı oluklu galvanizli saç ile örtülü 165.00m²lik besi damı bulunmaktadır.3 numaralı bölüm Hürriyet Caddesine cepheli olup, taş temel üzeri sıvalı, renkli badanalı duvarlı, kapı ve pencereleri plastik doğramalı(PVC), ahşap çakma tavan üzeri ahşap dilme çatı üzeri Marsilya tipi kiremitle örtülü, ön kesiminde hayat bölümü bulunan, tek katlı yığma bina 55.00m² olup, yaklaşık 35 yıldır konut olarak kullanılmaktadır. Demir doğrama kapıdan girilen avlusu duvarla çevrili olup, güney kesiminde, yıkılmış durumda 20.00m²lik yığma binanın duvarları bulunmaktadır. Bitişik konumda demir doğrama direkli, çatısı oluklu galvanizli saç ile örtülü 85.00m²lik besi damı bulunmaktadır.837.99m2lik taşınmazın tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : (Y ençok:6.50m) (E:0.50) iki katlı yapı yapılabilir

Kıymeti : 400.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Başkanlığı Binası içi Konferans Salonu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Koçarlı İlçe, 2 Ada, 25 Parsel, TATARLAR Mahalle/Köy, Tapu kaydında Ayanoğlu mevkiinde "Tarla" vasfında geçen taşınmazın yüz ölçümü 3.850 m2dir. Tapu kaydında tamamı Erol KIRBAŞ adına kayıtlıdır. Menderes nehrinin 20-25 metre kuzeyinde Germencik ilçesi Turanlar mahalle merkezinin 4 km güneyindedir. Taşınmazda % 0-1 düze yakın eğim mevcuttur. 1. Sınıf sulu tarım arazisidir. Hali hazırda tarla olarak kullanılmaktadır. Toprak yapısı tınlıdır. Tarla olarak kullanılmaktadır. Menderes nehrinden sulama motopompla yapılabilmektedir.Taşınmazın yüzölçümü 3.850 m2 olup tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : İmar planı dışındadır.

Kıymeti : 58.520,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR