GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik/Park'ta 3+1 daire icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01148650
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : PARK MAH. / GERMENCİK
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 12.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/128 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2019/128 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Germencik İlçesi, Park Mahallesi, Mutlu Sokak, Hicran Karakoyun Apt. No:1 ve tapunun Yedieylül Mahallesi, İstasyon altı mevkisi, Ada:380, Parsel:17'de kayıtlı 458.12m²lik ARSA nitelikli taşınmazın üzerinde bodrumlu, zemin katı işyeri olan, üstünde her katında üç daire olan beş katlı betonarme karkas bina bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey kesiminde Atatürk Caddesine, batısında Mutlu Sokağa cepheli konumda, beşinci normal kat 13 nolu bağımsız bölüm 138.00m2lik, 1720/34359 arsa ön cephesinde gömme balkonu bulunan daire, giriş, açık salon, oturma, iki yatak odası, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, tuvalet, ara koridor bölümlerinden oluşmaktadır. Dış kapı ve pencereleri çift camlı PVC doğramalı, Amerikan tipi panel kapılı, salon ve üç odanın zemini laminat parke döşeli, diğer bölümlerin zeminleri seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, salon ve mutfak asma tavanlı, diğer tavanları kartonpiyerlidir. Salon önü Fransız balkonludur. Elektriği ve suyu bulunan yaklaşık 2 yıldır konut amaçlı olarak kullanılan daire, asansörlü ve merkezi kaloriferlidir. Aydın İli, Germencik İlçesi, Park Mahallesi, Mutlu Sokak, Hicran Karakoyun Apt. No:1 ve tapunun Yedieylül Mahallesi, İstasyon altı mevkisi, Ada:380, Parsel:17'de kayıtlı taşınmazın üzerindeki ortalama 138,00 m2 alana sahip 5. normal kat 13 bağımsız bölüm numaralı konut amaçlı daire satılacaktır.

İmar Durumu : Bitişik nizam 6 katlı imar plan şartı vardır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.

1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR