GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik/Ortaklar'da 4+1 daire icradan satılacaktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997816
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : ORTAKLAR MAH. / GERMENCİK
Oda Sayısı : 4+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/207 TLMT
Muhammen Bedeli
:
102,223 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 13:40
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2015/207 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN:

Özellikleri :Aydın İl, Germencik İlçe, Ortaklar mahallesi, 350 ada, 37 parsel nolu taşınmazın tapu kayıtlarında her ne kadar cinsi arsa vasfı ile kayıtlı olsa da taşınmaz üzerinde yaklaşık 80m² taban alanına sahip, betonarme karkas yapı tarzında, alt katta 2 oda, üst katta 2 oda 1 mutfaktan ibaret, üzerinde demir profil karkas üzerinde galvanizli trapez sac levha ile kaplı çatı örtüsü bulunan, 2 adet daireden oluşan yapı mevcuttur. Yapının içi ve dışı sıvalı ve boyalı, elektrik ve suyu bağlı vaziyette, halen mesken olarak kullanılmaktadır. Doğramalar kısmen pvc plastik doğrama ve kısmen ahşap doğrama olup, zeminler fayans kaplıdır. Üst kattaki dairenin kapısı çelik kapıdır. Binanın taban alanı yaklaşık 80 m² olup zemin kattaki daire 80m², üst kattaki daire 80m² olmak üzere toplam 160m² kapalı inşaat alanı mevcuttur.Parsel konum olarak Güney ve Batı yönünden yola cephelidir.Tercih edilirliği düşüktür. Etrafındaki taşınmazlarda genellikle tek katlı eski tip yapılardan oluşmaktadır. Ortaklar mahallesinin eski yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanabilir konumdadır. Toplu taşıma güzergahına yakındır. Taşınmazın 84,15 m2 olan yüzölçümünün tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : Bitişik nizamlı olmak üzere 3 katlı konut lejandındadır.

Kıymeti : 102.223,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 13:40 - 13:45 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR