GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gerede/Orta Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943764
Şehir : Bolu / Gerede
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / GEREDE
Oda Sayısı : 1+1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GEREDE MEDYA TAKİP 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/224 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,004 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEREDE
İCRA DAİRESİ
2018/224 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Bolu ili, Gerede ilçesi, Orta (Dayıoğlu) mah. 714 ada, 1 nolu parselde kayıtlı ana taşınmaz niteliği beş katlı betonarme apartman ve arsası niteliğindeki taşınmazda 2. kat 9 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır. Bina bodrum+4 kattır. Zemin katların üstü ve üst katlar konut vasfında kullanılmaktadır. Evin dış duvarları ısı yalıtımlı, sıvalı olup, evin cepheleri boyalıdır. Bağımsız bölüm cephesi kuzey cephelidir.Daire 1+1 oda ve salon şeklinde kullanılmaktadır. Salonun içerisinde (Amerikan mutfak) mutfak vardır. Pencere doğramaları PVC'dir. Daire dış kapı girişi çelik kapıdır. Binada doğalgaz bağlantısı bulunmakta olup ısınma tipi kombidir. Mesken yaklaşık olarak brüt 55 m²'dir. Mesken ilçe merkezinde verilen alt yapı, kanalizasyon, elektrik, su hizmetlerinden yararlanabilmektedir.Taşınmaz Gerede mücavir alan içerisinde olup, taşınmazın ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık 1,8 km üniversite yerleşkesine yaklaşık 200 m ulusal yol D-100'e yaklaşık 800 m mesafede olup fakülte caddesine cephesi vardır.Taşınmaz inşaat ruhsatı 14/02/2017 tarihinde alınmış olup binanın tamamının iskanı ise 26/12/2017 tarihinde alınarak bina bitirilmiştir.Bina yapı denetim şirketinin kontrolünde yapılmıştır.Bina yapı sınıfı olarak 3/B yapı grubundadır.Yapının taşıyıcı sistemi betonarme, çerçeveli perdeli sistem şeklinde olup duvar dolgu malzemesi tuğladır.Taşınmazın adresi:Orta (Dayıoğlu) mah. Fakülte cad. No: 9 ( kat: 2D aire no: 9) Bolu/Gerede
Arsa Payı: 24/749
Kıymeti : 75.004,80 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü: 21/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü:19/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu
İmar Durumu: Gerede Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03/12/2018 tarih ve 1282 sayılı yazısı ekindeki gibidir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/224 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur..
Önemli Not. Hazırlanacak olan taşınmaz açık artırma ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan belediye ilanı, gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.Taşınmazın mevcut durumdaki ayıplarandan, kadastro ve tapu kaydındaki eksiklik ile ayıpların olması halinde müdürlüğümüz sorumlu olmayacaktır. 07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR