GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gerede Dayıoğlu mahallesinde 4+1 daire icradan satılıktır

GEREDE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891497
Şehir : Bolu / Gerede
Semt-Mahalle : DAYIOĞLU MAH. / GEREDE
Oda Sayısı : 4+1
: 151
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/631 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,892 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:45
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEREDE İCRA DAİRESİ

2013/631 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Bolu ili, Gerede ilçesi, Dayıoğlu Mahallesi, 417 ada, 7 parselde kayıtlı tapu kaydına göre 482,00 m² yüz ölçümünde iki katlı betonarme ev ve arsası niteliğindeki taşınmazda birinci kat, 2 nolu bağımsız bölüm mesken satılacaktır.Dairenin bulunduğu apartman bodrum kat+zemin kat+1. kat+çatı katından müteşekkildir.Bina betonarme olarak inşaa edilmiştir.Binanın dış cephesi cam mozaik kaplanmıştır.Bina yaklaşık 16 yıllık bir yapıdır.Parsel çevresinde duvar yapılmıştır.Duvar üstüne de kafes tel örgü çit yapılmıştır.Bahçe içinde tek katlı yığma müştemilat binası bulunmaktadır.Parselin kuzey ve batısında yol, güneyinde aynı ada 6 ve 9 nolu parseller ve doğusunda 8 nolu parsel bulunmaktadır.Taşınmaz Dayıoğlu mahallesinde olup mahalle içinde merkezi bir konumda, çarşı merkezine ise uzak sayılabilecek bir konumdadır.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Daire 4 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir.İç mekan duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır.Dairenin pencere doğramaları ahşap olup, pencerelere çift cam takılmıştır.İç kapılar ahşap kapıdır.Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.Kuzey cephede bulunan balkon pvc doğrama ile kapatılmıştır.Isınma sistemi doğalgazdır. Daire alanı kadastro bilirkişisinin raporunda balkonlar hariç brüt 151,54 m² olarak belirtilmiştir.
Arsa Payı : 1/2 KDV Oranı : %18 Kıymeti : 180.892,42 TL
İmar Durumu : Gerede Belediye Başkanlığının 02/02/2017 tarih ve 118 sayılı yazısı ekindeki gibidir
Kaydındaki Şerhler : Gerede Tapu Müdürlüğünün 02/11/2018 tarih ve 3408398 sayılı yazısı ekindeki gibidir
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Toplantı ve Nikah Salonu Gerede/Bolu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Önemli Not. Hazırlanacak olan taşınmaz açık artırma ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan belediye ilanı, gazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.Taşınmazın mevcut durumdaki ayıplarından, kadastro ve tapu kaydındaki eksiklik ile ayıpların olması halinde müdürlüğümüz sorumlu olmayacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR