GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Yeni'de 110 m2 daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077920
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1046 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2019/1046 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Yeni mahallesinde kain Tapu Sicilinde 434 ada, 238 nolu parselde kayıtlı kat irtifakı kurulmuş 642,72 m2 sahalı arsa niteliğindeki gayrimenkulde B blok 1.bodrum katta 800/14000 arsa paylı 9 nolu meskendir. Parsel üzerinde betonarme karkas sitemde inşa edilmiş yedi katlı binabulunmaktadır. Bina asansörlüdür. Kombi kalorifer tesisatlıdır. Merdivenler mermer kaplıdır. B blok 9 nolu mesken salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Salonun zemini masif ahşap parke, odaların zemini marley, ıslak satıhlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap prese, pencereler pvc den yapılmıştır.Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Mutfak önündeki balkon mutfağa dahil edilmiştir. Bina ilçe merkezine 500 mt mesafede yer almaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Yakın çevrede, spor alanları, park, market, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Otopark sıkıntısı çekilmektedir. Daire brüt 110 m2, net 90 m2 alanındadır. Bina ortalama 15 yaşındadır.
Adresi : Yeni Mah. Depboy Cad. No:27 Aygün Apt. B Blok, D:9 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 642,72 m2
Arsa Payı : 800/14000
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam 5 katlı konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1046 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR