GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Yeni'de 103 m2 daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036669
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1416 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/1416 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Yeni mahallesinde 1278 ada, 1 parsel sayılı 3.012,43 m2 miktarlı kat irtifakı kurulmuş ana taşınmaz niteliği "arsa" olan taşınmazda 161/7369 arsa payına irtifaklı D blok, Zemin katta bulunan 4 nolu bağımsız bölümdür. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş A-B-C-D blok şeklinde bodrum, zemin, 5 normal ve çatı katından oluşan yedi katlı binalar bulunmaktadır. Her katta iki daire vardır. Arazi eğimli bir yapıya sahip olduğundan kottan faydanılarak bodrum kat yapılmıştır. Bina asansörlü ve kombilidir. Merdivenleri mermer kaplıdır. 4 nolu dairede 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkon bulunmaktadır. Dairenin salon ve odaları laminat parke kaplı, duvarlar saten boyalı, tavan köşeleri kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı, mermer tezgah ve mdf dolapları mevcuttur. Banyo ve wc bölümleri zemin seramik, duvarları fayans kaplıdır. Banyoda dolap, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Daire doğalgazlı kombi sistem kaloriferlidir. Daire net 87 m2, brüt 103 m2 alana sahiptir. Bina ilçe merkezine ortalama 1 km mesafede kuzeyde yer almaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmeti bulunmaktadır. Yakın çevrede spor alanları, park, market, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı vardır. Taşınmaz 2013 tarihinden sonra yapılmış olup 4 yaşındadır.
Adresi : Yeni Mah. Mavi Sok. Elif Sitesi, No:3 D Blok, Zemin Kat, D:4 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 3.012,43 m2
Arsa Payı : 161/7369
İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 21.11.2018 tarihli yazısında;"taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı dahilinde ayrık nizam 5 kat, Emsal: 1,50, ön bahçe çekme mesafesi 5 metre, yan bahçe çekme mesafesi 3,5 metre yapılanma koşullu konut alanı olarak tanımlı alanda kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR