GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Umurbey'de dubleks mesken icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925615
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : UMURBEY MAH. / GEMLİK
: 160
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/129 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 15:00
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/129 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Umurbey Mahallesinde kain Tapu Sicilinde 240 ada, 8 nolu parselde kayıtlı 3.312,26 m2 sahalı kat irtifakı kurulmuş arsa niteliğindeki gayrimenkulde D blok 2. ve çatı katta 21636/496839 arsa paylı 2 nolu dubleks meskendir. Parselin çevresi ihata duvarı ile çevrilmiştir. Parsel üzerinde inşaatı devam etmekte olan villalar bulunmaktadır. İnşaat yaklaşık % 90 seviyesinde tamamlanmıştır. Bahçe düzenlemsi kısmen yapılmıştır. D blok parselin kuzey kısmında orta kısımda kalmaktadır. C ve D blok ikiz olarak yapılmıştır. Her blokta iki adet dubleks mesken vardır. 2 nolu dubleks mesken 2. Kat ve çatı katta yer almaktadır. Daireye bahçe kotundaki müstakil kapıdan girilmektedir. Kapı gerisindeki mermer kaplı merdivenle 2. kata çıkılmaktadır. 2. katta 31,5 m2 alanında salon, salonun ön kısmında 14,5 m2 alanında balkon vardır. Salonla birlikte olan 5 m2 alanındaki holden 15?er m2 alanında mutfak ve bir oda vardır. Holün orta kısmında banyo, tuvalet ve çatı katına çıkılan merdiven yer almaktadır. Çatı katında ebeveyn yatak odası, iki adet çocuk odası ve bir adet banyo vardır. Ebeveyn yatak odasının içerisinde dolap odası ve duş vardır. Binanın üzerine kiremit örtülü ahşap çatı vardır. Salon ve odalar parke, ıslak satıhlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı ve dolapları henüz yoktur. Daire kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler renkli pvc den yapılmıştır. Kombi kalorifer tesisatlıdır. Petekler ve kombi henüz takılmamıştır. Bina ilçe merkezine 4 km mesafede güneyde yer almaktadır. Taşınmaz bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Yakın çevrede, spor alanları, park, market, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bina inşaat halindedir. Brüt 200 m2, net 85+75=160 m2 alanındadır.
Adresi :Umurbey Mah. Muratoba/Adliye Mah. Yolu Stadyum Karşısı, Maki Yapı Sitesi, D Blok, No:2 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 3.312,26 m2
Arsa Payı : 21636/496839
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan; taşınmazın tamamının1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ayrık nizam 2 katlı konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR