GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik Küçükkumla'da 70 m² daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115294
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKUMLA MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/839 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
48,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEMLİK İCRA DAİRESİ

2018/839 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İl, Gemlik İlçe, 192 Ada, 9 Parsel, KÜÇÜKKUMLA Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm nolu Satışa konu taşınmazın üzerinde bulunduğu bina , zemin + 3 normal katlı, betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve badanalıdır. Binanın merdivenleri ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Çatı kiremit örtülüdür. Giriş cümlekapısı demir doğramadır. Ana taşınmaz birbirine bitişik A ve B bloklardan ibarettir. B blok ön cephede, A blok arka cephede olup, bloklara aynı kapıdan girilmekte, koridordan A ve B bloğa çıkan merdivenler vardır. Taşınmaz, arka cephedeki A bloğun 3. son katında yer almaktadır. Her katta 2 daire vardır. Binanın yapı ruhsatı 1989 tarihi olup, binanın yaklaşık 27 yıllık olduğu kanaatindeyiz. Taşınmaz girişte salon, salona açık mutfak, gece holü, 2 oda, ortak banyo-tuvalet ve balkondan ibaret olup, yaklaşık 70 m2 brüt ve 62 net alana sahiptir. odalırn zemini marley kaplıdır. Gece holü, salon, salona açık mutfak, ortak banyo-tuvalet ve balkonun zemini ile ortak banyo-tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Ortak banyo-tuvalette lavabo ve klozet vardır. Duvarları sıvalı ve badanalıdır. Mutfak tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları vardır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ve penceler ahşap doğramadır. Elektrik ve suyu mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz bulunduğu bina Küçükkumla Mahalle merkezinde, denizin karşısında, (deniz kenarı ile arasında Abdullah Aslan Caddesi bulunmaktadır) taşıt ve insan trafiğinin yoğun olduğu, ticaret bölgesindedir. Üzerinde bulunduğu caddenin zemin katları işyeri, üst katları daire olan bir bölgede yer almaktadır. Ancak dava konusu daire binanın arka cephesinde olup, deniz manzarası yoktur. Yazlık kullanıma uygundur. Taşınmazın kolonlarında düşey yönde, kirişlerinde, yatay yönde, derin çatlaklar vardır. Balkon üzerindeki döşemenin betonları ufalanarak düşmüş ve demir teçhizat meydana çıkmıştır. Gözle yapılan incelemede, binanın güçlendirilmesine ve dairenin esaslı tadilata ihtiyaç olduğu belirtilmektedir.
Adresi : Küçükkumla Mah. Abdullah Aslan Caddesi, O. Yazıcı Bektaş Apartmanı, A Blok No:58/13 Gemlik / BURSA
Arsa Payı : 6/144
İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 23/07/2018 tarih ve 11787- sayılı imar durumu yazısında; taşınmazın 1/1000 ölçekli kumla uygulama imar pahanında bitişik nizam 5 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 48.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/839 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.10/01/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR