GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Küçükkumla'da 62 m² daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01149529
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKUMLA MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 13.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEMLİK İCRA DAİRESİ
2019/1159 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa İli Gemlik İlçesi Küçükkumla mahallesinde 110 ada 8 parsel C-2 Blok 5. kat 82 nolu meskendir.Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş yedi bloktan oluşan site bulunmaktadır. Binalar parselin sınırına inşa edilmiştir. Bahçenin orta kısmı yeşil alan olarak bırakılmıştır.Sitede yüzme havuzu ve otoprak yoktur.C-2 blok parselin doğu ortasında kalmaktadır. Binanın son katındadır. Binada asansör yoktur. Merdivenler mozaik kaplıdır. Her katta ikişer daire vardır. Bina üzerinde kiremit örtülü ahşap çatı vardır. Yazlık olarak kullanılan daire iki oda, salon, mutfak ve banyo/tuvalet ile bir adet balkondan oluşmaktadır. Daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap prese, pencelere pvc den yapılmıştır. Banyo tuvalet ve balkon zemini mozaik diğer satıhların zemini laminat parke ile kaplıdır. Banyo duvarları 10 sıra fayans kaplıdır. Bina ilçe merkezine ortalama 7 km mesafede kuzeybatıda yer almaktadır. Taşınmaz iskeleye 200 mt mesafededir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Yakın çevredespor alanları, park, market, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Daire brüt 62 m2, net 50 m2 alanındadır. Bina 25 yaşındadır.
Adresi : Küçükkumla/Siteler Mah. Abdullah Aslan/Cankurtaran Caddesi Yüksel Kardeşler 7 Sitesinde C-2 Blok Daire 82 Gemlik / BURSA
Arsa Payı : 20/3776
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli uygulama imar planıdahilinde bitişik nizam 5 katlı konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 88.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR