GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Gemlik Karacaali'de mahkeme kararıyla satılık daire

GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00883028
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : KARACAALİ MAH. / GEMLİK
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Yok
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 25.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Gemlik Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU
2018/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
Tapu Kaydı : Bursa İli Gemlik İlçesi Karacaalı Mahallesi (Köyü)'nde kain tapunun 2 cilt, 192 sayfa, 1533 parselde kayıtlı bulunan 3.120,00 m2. Miktarındaki Zeytinlik ve Bahçe üzerine kurulu 18/2898 arsa paylı B/1 Blok kat 72 Nolu MESKEN (BAĞIMSIZ BÖLÜM)
Özellikleri : Satılmasına karar verilen mesken 70,00 m2, miktarında olup Salon, Mutfak nişi, iki Oda, Banyo, wc ve balkondan oluşmaktadır.Salon ve ıslak satıhların zemini Seramek, iki odanın zemini marley kaplıdır.ısıtma sistemi ve asansör bulunmamaktadır.
Adresi : Karacaali Mahallesi 29 nolu Karacaali Sokak N0:2 Çamlık Sitesi B Blok 1 Kat: N0:72 - GEMLİK
İmar Durumu : Gemlik Belediye Başkanlığından alınan yazı cevabına göre satılmasına karar verilen taşınmaz 1/5000 ölçekli Küçük Kumla Nazım İmar Planı sınırları içerisinde kalmakta olup imar durumu " Çok az yoğunlukta öneri konut alanı" olarak gösterilen alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun EK. 1.nci Maddesiuygulamasına tabidir
1. Satış Günü : 17/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir Bankanın Kayıtsız, Koşulsuz, Süresiz Kati banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
2018/17 Ort. Gid. Satış -2-

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR