GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik Hisar'da 120 m² daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201012
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1324 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
16.10.2020 11:40
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2019/1324 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Hisar Mahallesi, 997 ada, 2 parselde kayıtlı, 2.767,74 m2 sahalı ana taşınmazda 162/7314 arsa paylı, kat irtifakı kurulmuş, ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmazda C blok, 1. katta bulunan 3 nolu bağımsız bölümdür. Parselin üzerinde bitişik nizam her biri altı katlı üç blok bulunmaktadır. Parselin çevresi ihata divarı ile çevrilidir. Site girişinde güvenlik kulübesi ve personeli vardır. Bahçe ve yüzme havuzu yer almaktadır. C blok 3 nolu mesken bahçeden 6 mt yüksektedir. Daire hol, salon, üç oda, mutfak, banyo ve tuvalet ile bir balkondan oluşmaktadır. Ebeveyn banyosunda duş vardır. Salon odaların zemini laminent parke, ıslak satıhlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı doğal granit olup tezgah altında ve üstünde dolap mevcuttur. BSanyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel, pencereler pvcden yapılmıştır. Balkon önünde katlanır cam vardır. Daire kaloriferlidir. Binada asansör vardır. Merdivenler doğal granit kaplıdır. Daire net 120 m2, brüt 140 m2 alanlıdır. Bina 2 yaşındadır. Bina ilçe merkezine ortalama 4 km mesafede, güneyde yer almaktadır. Bölgede her türle kamu hizmeti vardır.
Adresi : Hisar Mah. 215. Sok. Hisar Hilton Residence Sitesi, C Blok, D:3 Gemlik/BURSA
Yüzölçümü : 2.767,74 m2
Arsa Payı : 162/7314
İmar Durumu : Satış dosyasında mevcut, Gemlik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün imar durumu yazısında;" Taşınmazın tamamını 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde E:1,50 ve hmax. 15,50 mt olan ayrık nizam 5 katlı konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır." denilmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 16/10/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1324 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 24/07/2020(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. *: Bu örnek, bu Yönetmeliktenönceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR