GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik Hamidiye'de 238 m² tripleks villa icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189935
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : HAMİDİYE MAH. / GEMLİK
Oda Sayısı : 5+1
: 238
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 11.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1049 ESAS
Muhammen Bedeli
:
661,955 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2019/1049 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı konu taşınmaz; Bursa İli, Gemlik İlçesi, Hamidiye Mahallesi, 439 ada, 10 parsel sayılı ve 171,57 m2. miktarlı Avlulu Kargir Ev vasıflı taşınmaz, Bursa İli, Gemlik İlçesi sınırları dahilinde bulunan Dr. Ziya Kaya Mahallesi, Kavaklı Sokak, no: 33 adresindeki 171,57 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine zemin+1. normal+çatı katlı olmak üzere toplam 3 katlı, B.A. Karkas niteliğinde ve villa tarzında yapılanmış olan 1 adet mesken binasından ibarettir. Tapu bilgilerinde Hamidiye Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Hamidiye Mahallesinden ayrılarak, Dr. Ziya Kaya Mahallesi adını almıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın zemin ve 1. normal katlarının beherinin inşaat taban alanı98,00 m2. ve çatı katının 42,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; (2 kat*98,00)+42,00 = 238,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 195,00 m2. dir. Parselin bina haricinde kalan kısımları, binanın çevresinde avlu ve bahçe olarak bırakılmış, yol ile olan sınırları duvar üzeri ferforje demir korkuluklar ile çevrilmiş ve bahçe giriş kapısı ferforje demir profil olarak yapılmıştır.
Mahallinde yapılan inceleme ve ölçümlerine göre, binanın doğu tarafındaki önü ve yanları katlanabilir camekanlar ile kapalı, üzeri ise kiremitli çatı ile örtülü olan veranda yapısı ile bahçe ve otopark olarak kullanılan alanın tamamının 9 nolu parsel içerisinde kaldığı tespit edilmiştir.
Halihazırda, adı belirlenemeyen kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu bina, ayrık nizam tarzında inşa edilmiş olup, 9 nolu parselde kalan bölümü bahçeli ve otoparklıdır. Isıtması doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile yapılmakta olan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları demir korkuluklu olan binanın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Elektrik ve su abonelikleri mevcut olan binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.
Zemin (Giriş) kat : 1 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Mutfak, salon ve odanın tabanları laminat parke, antre bölümünün mermer ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kuzey, güney ve doğu cepheli olup, balkonu bulunmamaktadır.
1. Normal kat : 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibaret olup, odaların tabanları laminat parke ve hol bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kuzey, güney ve doğu cepheli olup, kuzey cephesinde 1 adet ve güney cephesinde ise 2 adet balkonu bulunmaktadır.
Çatı kat :1 adet yatak odası ile içerisinde şömine bulunan mutfak bölümleri mevcut olup, tüm bölümlerin tabanları seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan yüzeyleri de ahşap lambriler ile kaplamalıdır. Kuzey, güney ve doğu cepheli olup, 3 cepheye de bakan geniş terası bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 3 veya 4 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Gemlik İlçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz kaydında Gemlik 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 02/05/2019 tarih ve 2019/228 sayılı ihtiyati tedbir şerhi vardır. (Mal rejiminden kaynaklanan dava (katılma alacağı))
Adresi : Dr. Ziya Kaya Mahallesi, No; 33 Gemlik / BURSA
Yüzölçümü : 171,57 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmazın 1/1000 ölçekli Gemlik revizyon uygulama imar planı sınırları içerisinde kalmakta olup, imar zdurumu "Bitişik Nizam Üç Kat" (B-3) konut alanı olarak gösterilen alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 661.955,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1049 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR