GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Adliye'de avlulu ev ve samanlık icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891618
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : ADLİYE MAH. / GEMLİK
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/1262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
236,800 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2012/1262 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Gemlik İlçesi, Adliye Mahallesinde kain Tapu Sicilinde 1242 nolu parselde kayıtlı 1.438,00 m2 sahalı avlulu ev ve samanlık niteliğindeki gayrimenkuldür. Parsel üzerinde betonarme kagir sistemde inşa edilmiş bodrum ve zemin kattan oluşan iki katlı bina vardır. Her iki kat mesken olarak kullanılmaktadır. Bodrum katta bir hol hole açılan üç oda, mutfak ve banyo ve tuvalet vardır. Odaların zemin ahşap rabıta ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Zemin kata dışarıdan yapılmış betonarme merdivenle çıkılmaktadır. Merdiven sonunda sahanlık/balkon vardır. Balkonun bir kısmı antre/rüzgarlık olarak pvc'den camekan ile kapatılmıştır. Daire geniş bir hol hole açılan üç oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Odaların zemin ahşap rabıta ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. İç kapılar ahşap, pencereler pvc den yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Soba ile ısıtılmaktadır.Binanın üzerinde kiremit örtülü ahşap çatı vardır. Bahçede samanlık/ ahır binası mevcuttur. Tuğla duvar ve ahşap çatı şeklinde yapılmış basit yapıdır. Taşınmazda iki katlı bina 125 m2 taban alanındadır. Bodrum kat net 100 m2, zemin kat net 100 m2 alanındadır.Ahır ve samanlık net 100 m2 alanındadır. Bina ve samanlık ortalama 25 yaşındadır.
Yüzölçümü : 1.438,00 m2
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan; Taşınmazın tamamının köy yerleşik alanı dahilde olduğubelirtilmektedir. Köy Yerleşik alanı dahilinde olan taşınmazlara h max. 6,50 mt, iki katlı E max.: 250 m2 konut inşaatına izin verilmektedir.
Kıymeti : 236.800,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI-İHALE ODASI
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR