GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gebze Sultanorhan'da 78 m² daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01166132
Şehir : Kocaeli / Gebze
Semt-Mahalle : SULTAN ORHAN MAH. / GEBZE
Oda Sayısı : 3+1
: 78
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8153 ESAS
Muhammen Bedeli
:
189,307 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/8153 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Sultanorhan Mahallesi, 1172 Ada, 11 Parselde bulunan 981,00m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği arsa olan taşınmaz üzerindeki binada mesken vasıflı B Blok ,Bodrum Kat, 1 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Meskenin 282/9810 arsa payı vardır. Adres: Gebze İlçesi, Barış Mahallesi, Hayri Macar Caddesine cepheli TAŞKENT SİTESİ, B Blok, dış kapı numarası '70 olan binada, bodrumdan girişte solda, çelik kapılı, (1) nolu meskendir. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve antreden oluşmaktadır. Salon odaların zemini lamine parke, ıslak hacimlerin seramik, banyo ve tuvalet duvaları tavana kadar fayans kaplıdır. Doğalgaz kombi ısıtmalı dairede doğal gaz bağlı değildir. Plastik badanalı, kartonpiyerli, ahşap iç ve dış doğramalı ve demir korkulukludur. Dairenin brüt inşaat alanı 99,00m² olup, 78,20m² net kullanım alanlıdır. Bina yaklaşık 16-20 yıllıktır. Dairenin çevresinde konut ve fabrika türü yapılar ile TÜBİTAK kurumuna çok yakın konumdadır. Gebze şehir merkezine yakın konumda bulunan bu daireye ulaşım imkanları iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yapının dış cephesine mantolama ve izolasyon yapılmıştır.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 4 kat TAKS:0,40'dır
Kıymeti : 189.307,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR