GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gebze/Osmanyılmaz Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983854
Şehir : Kocaeli / Gebze
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7577 Talimat
Muhammen Bedeli
:
287,948 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:20
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/7577 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kocaeli İli Gebze İlçesi Osmanyılmaz Mahallesi Kadı Köşkü Mevkii 326 ada 315 parselde bulunan 669,77 m2 alanlı "6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" vasıflı ana taşınmazın üzerindeki binada zemin katta mesken nitelikli (3) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Kat mülkiyetidir. 88/2304 Arsa payı vardır. Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, 603 Sokağa cepheli, Ö.Asaf Apartmanı, dış kapı numarası 6 olan binada, bina girişinden bir üst kata merdiven ile çıkıldığında, merdivenin solundaki (3) nolu meskendir. Dairede kiracı vardır. Daire iki oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve antre bulunmaktadır. Ahşap görünümlü plastik dış, amerikan panel iç doğramalı daire plastik badanalı, doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Dairenin zemini, antre ve hol dahil lamine parke, banyo ve tuvalet zemini seramik, banyo ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Plastik badanalı ve kartonpiyerli dairenin bulunduğu bina asansörlüdür. Dairenin net kullanım alanı 55,10 m² olup, brüt inşaat alanı 73,00 m² ‘dir. Taşınmazın bulunduğu yapı yeni yapıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Taşınmaz Gebze şehir merkezindedir, çevresinde yoğun olarak konut ve işyerleri türü yapılar bulunmaktadır. Fatih Devlet Hastanesine, Gebze Tren İstasyonuna, D-100 Karayoluna, Bankalara, Ulaşım araçlarının işlediği yan yola çok yakın konumdadır. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, adres kolaylığı bulunmaktadır.
İmar Durumu : Dosyada bulunan, imar durumu paftasında taşınmaz parselin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17.07.2014 tarih ve 435 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Konut Alanında kaldığı, Ayrık Nizam, 5 kat, TAKS : 0,40 olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 287.948,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7577 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR