GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gebze Güzeller Mahallesi'nde 148 m² dubleks daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941302
Şehir : Kocaeli / Gebze
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7313 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
366,553 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ

2018/7313 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapu kaydına göre, Kocaeli İli Gebze İlçesi Güzeller Mahallesi 3435 ada 6 parselde bulunan 337,00 m2 yüzölçümlü "4 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmazın üzerindeki binada 2 katta bulunan "Çatı Arası Piyesli Mesken" vasıflı (7) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. 55/337 Arsa payı vardır. Adres olarak, Gebze İlçesi Arapçeşme Mahallesi, 1086 sokağa cepheli, Selvi Yapı isimli ve dış kapı numarası 13 olan binada, 2. Katta merdiven çıkışının sağındaki çelik kapılı, (7) nolu çatı piyesli meskendir. Daireye girişte iki oda, salon, mutfak, banyo – tuvaleti beraber ve antreden ibarettir. Üst kata içeriden merdiven ile çıkıldığında, iki oda, banyo ve önünde terası mevcuttur, Dairenin odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimlerin zemini seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Doğal gaz kombi ısıtmalı daire, plastik badanalı, kartonpiyerli, doğal gaz kombi ısıtmalı ve dış doğramaları plastik ısı camlı, iç kapı ve kasaları. amerikan panel doğramalıdır. Dairen net kullanım alanı 148,00 m², brüt inşaat alanı 180,18 m²’ dir. Dairenin bulunduğu binada her katta iki daire bulunmaktadır. Bina yeni yapıdır, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Taşınmaz, Gebze şehir merkezine yakın konumdadır, bulunduğu bölgede yoğun olarak konut türü ve işyeri türü yapıların bulunduğu görülmüştür, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

İmar Durumu : Dosyada bulunan, imar durumu paftasının fotokopisinde dairenin bulunduğu parselin Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17.07.2014 tarih, 435 nolu kararı ile onanan, 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar palanında, Ticaret Alanında kaldığı, Ayrık Nizam, 3 kat olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 366.553,90 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır (Akbank T.A.Ş. lehine tesisli 19/06/2015 tarihli 12150 yevmiyeli ipotek şerhine istinaden bu bankaya 1.ve 2.ihale tarihleri itibariyle ipotek alacağı miktarı sorulacaktır).
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7313 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR