GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gebze Eskihisar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılacaktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941288
Şehir : Kocaeli / Gebze
Semt-Mahalle : ESKİHİSAR MAH. / GEBZE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,260 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:05
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ

2018/2 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Kocaeli İli Gebze İlçesi Eskihisar Mahallesi 1158 ada 15 parselde bulunan 506,00 m2 yüzölçümlü tarla nitelikli ana taşınmazın üzerindeki binanın zemin katında bulunan mesken vasıflı (4) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. 45/506 Arsa payı vardır. Satışa konu bağımsız bölüm, Eskihisar Mahallesi yerleşim merkezinde 1843 Sokak'a cepheli 2 adet bodrum, zemin, 4 normal kat ve çatı arası katından ibaret toplam 8 katlı, tüm inşaat işleri yeni tamamlanmış, katlarının her birinde 2 daire bulunan, asansörlü ve doğalgazlı, üzerinde Nokta Yapı yazılı binanın zemin katında, merdiven çıkışı ve asansör inişinin solunda kalan (4) numaralı dairedir. Daire 3+1 odalıdır. Antre, salon, mutfak, wc, 3 oda, banyo ve 3 balkondan oluşmakta ve 110,00 m2 brüt alanlıdır. Oda zeminleri lamine parkeli, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Oda duvarları su bazlı plastik badanalı, ıslak haciz duvarları tavana kadar seramik kaplı, dış kapı çelik, iç kapılar panel kaplamadır. Su, elektrik, doğalgaz ısıtma sistemi mevcut, kullanıma hazırdır. Bina, 3.Sınıf (B) türü yapı grubundandır (T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Cetvellerine göre). Taşınmaz ilçe ticaret merkezine, resmi dairelere, bankalara çok yakın, genellikle çok katlı apartman türü yapılaşmanın yaygın olduğu, özellikle konut talebi olan bir bölgede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmakta olup ulaşım imkanları çok iyidir.

İmar Durumu : İmarlıdır (1/1000 Ölç.Uyg.İmar Planına göre, Konut Alanında 4 Kat Ayrık Nizam).
Kıymeti : 241.260,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR