GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa\Küçükköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090846
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : ŞEMSİPAŞA MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4572 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/4572 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3055 Ada, 1 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Değerleme konusu taşınmaz İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçükköy mah. 3055 ada 1 parsel de kayıtlı, 2. normal kat 11 nolu bağımsız bölüm sayılı 6/80 arsa paylı mesken vasıflı(İdari Adresi) Barbaros Hayrettin Paşa mah. 1096 sokak no: 9 k: 2 d: 11 Gaziosmanpaşa / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır.
Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, ?bodrum + zemin + 3 normal + çatı piyes katlı betonarme bina? nitelikli 8 yıllık apartmanın giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini mermer kaplı, korkuluklar alüminyum malzemeden imal edilmiş, bina giriş ahşap görünümlü çelik kapının içi cam dışarısı görünecek şekilde malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre bodrum katta 3 daire, zemin katta 3 daire her katta 3 daire ve son katında normal daire + çatı piyes olup toplam 15 daire bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.
Değerleme konusu taşınmaz,2. katta konumlu olan 11 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz 2 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo, tuvalet ve 1 adet balkon bulunan taşınmaz (balkon hariç)toplam 63,77 m² net, 80 m² brüt alanlıdır.( Balkon 1,84 m²dir. )
Değerleme konusu taşınmaz merdiven çıkışının solundan sağdaki 11 kapı nolu taşınmazdır.
Taşınmazın mimari projesine göre zeminler; salon ve odalarda ahşap parke, mutfak, antre, banyo ve balkonda seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, ısınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.(İçeriye girilemediğinden mimari projeye göre değerlendirilmiştir.)
Adresi : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1096 Sokak No: 9 Kat: 2 İç Kapı No: 11 Gaziosmanpaşa / İstanbul Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 329 m2
Arsa Payı : 6/80
İmar Durumu : :Bitişik nizam 4 kat konut alanında.Ayrıntı dosyasında.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse : Tam
Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR