GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa\Küçükköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062946
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : YENİ MAHALLE MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4519 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/4519 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçükköy Mah. 5586 ada, 650 parsel de kayıtlı, Müfrez Arsa nitelikli, 2. Kat, 9 bağımsız bölüm numaralı 22/300 arsa paylı Daire vasıflı taşınmazın kıymet takdiri için taşınmazın bulunduğu (İdari Adresi) Barbaros Hayrettin Paşa Mah., Şehit Mustafa Yeşil cad., No: 39, İç kapı No: 9 Gaziosmanpaşa/ İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, ?Arsa? nitelikli bina 31 yıllıktır.bodrum kat +zemin kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Bina girişi güney cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer ile kaplanmış, merdiven kovası duvarı alçı astar üzeri plastik ve yağlı boya kaplamalı, bina giriş kapısı demir malzemeden imal edilmiş, korkuluklar demir malzemeden imal edilmiş, dış cephe boyası ile kaplanmıştır. Mimari projeye göre bodrum katta sığınak ve 4 nolu dükkana ait depo, zemin katta 4 adet dükkan ve bina girişi, diğer katlarda her katta 3 daire olup toplam 12 daire ve 4 dükkan olmak üzere 16 bağımsız bölümdür.Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 3-4 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.-Değerleme konusu taşınmaz, 2. katta bulunan 9 nolu bağımsız bölümdür. -Taşınmazda Tapu Müdürlüğünde onaylı projesine göre 2 adet oda, 1 adet salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon bulunmaktadır. (Taşınmazın Salon 21,38m², Y. Odası 8.75m2, oda 13,50m2, mutfak 6,40m²,banyo 4,64m2, antre 10,12m², balkon 3,84m2, wc 1,70m2) toplam 70,33m² net alanlıdır. Taşınmaz içerisine girilememiş olup mimari projesine uygun şekilde yapıldığı düşünülerek değer takdirinde bulunmuştur. Taşınmazın giriş kapısı çelik, pencereleri PVC mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı kısmen dini tesis, kısmen de bitişik nizam 5 katlı (BL-5) Ticaret+Konut alanında kalmaktadır..Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4519 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR