GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa\Küçükköy'de 139 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065898
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : ŞEMSİPAŞA MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2309 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/2309 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 0 Ada, 18214 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, PAŞAÇAYIRI Mevkii, 10 Nolu Bağımsız BölümSatışa Konu taşınmazİstanbul ili, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçüköy Mahallesi, 18214parselde kayıtlı, 252,04 m² arsa üzerinde yer alan 8000/50408 arsa paylı 3. Kat 10 nolu, çatı arası piyeslimesken vasıflı (idari Adresi) Gaziosmanpaşa İlçesi Karadeniz Mah. 1144 No: 38-40K. 3 D.10 Gaziosmanpaşa / İstanbul (UAVT Kodu: 5005953608)adresine bulunan taşınmazdır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu binada her katta 2 daire bulunmaktadır.Bina girişi zemin kattan projelendirilmiştir.Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş,bina giriş kapısı çelik kapı, binanın dış cephesi alüminyum kaplamadır. Yapıda asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan bina, yaklaşık 3 yıllık ömre sahip binanın,elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur. Söz konusu taşınmaz Menderes Caddesine 180 m, Mehmet Akif Caddesine 350 m, Ertuğrul Gazi Caddesine 350 m, Tramvay Metris Durağına ve Eski Edirne Asfaltı Caddesine 850 m takribi yatay uzaklıktadır. Taşınmaz okul, alışveriş, mağaza, eczane, banka ve toplu taşımalara yürüme mesafesindedir. Belediye ve altyapı hizmetlerinden istifade edecek konumda bulunmaktadır.Taşınmazın mimari projesinde yapılan incelemede;3. katta merdiven çıkışı sol tarafta yer alan (10) nolu dairenin; girişte(alt katta) antre ,+ mutfak + salon+ balkon ,+ oda , + oda , +banyo + wc-lavabo ve dubleks merdiveni mahalleri olup toplam 78,33 m² net alana sahip, çatı arası katta ise; 3 oda+ +hol ? dubleks merdivenleri + banyo-tuvalet + mutfak ve teras olarak toplam 61,39 m² projelendirilmiş olup alt kat ve üst kat toplamının 139,72 m²NET alana sahip olduğu görülmüştür.Yerinde yapılan incelemede; salon ve oda yer döşemeleri parke kaplama, duvarlar desenli saten alçı ve boyalı, antre, mutfak ve ıslak hacim zemin döşemeleri seramik kaplama, tavanlar ise mutfak ve antre gergi tavanlı, salon ve odalar altın varaklı tavan göbeği asma tavanlı, mutfak dolapları mdf kaplama, banyo duvarları seramik kaplama, lavabosu, klozeti, küveti, sıhhi tesisat armatürleri mevcut,pencereleri pvc doğrama, iç kapıları Amerikan panel kaplama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapılı olup, dairede doğalgaz ısıtmalı, (doğalgaz sayacı takılmamıştır) elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcut olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın alt ve üst katta ayrı ayrı giriş kapıları bulunmaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddeleri gereğin ce taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiştir.
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar Planında bitişik nizam 4 Kat konut alanında .Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Diğer : 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.
Kira Şerhi : otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2309 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR