GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa'da çatı arası piyesli dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180205
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11868 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
Küçükköy, Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ
2019/11868 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 2935 Ada, 16 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz:İstanbul, Gaziosmanpaşa İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1061.Sokakta, tapunun 2935 ada, 16 parsel numarasında kayıtlı ve 1061.Sokaktan 7 dış kapı numarası alan 227,67m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda; 28/227 arsa paylı 3.kat 10 bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli dairenin tamamı niteliğindedir. Bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, altı yıllık ömre sahip, katlarında üçer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ile doğalgaz tesisatı mevcut ana binada yer alan (10) nolu çatı arası piyesli daire: ana binanın 3.normal kat ve çatı katında, tasdikli mimari projesine göre binaya yoldan bakışa göre sol yan cephede yer alan daire, projesine göre 3.kat esas daire kısmı, antre, balkonlu salon ve mutfak nişi, aydınlık cepheli konumda iki oda, banyo, WC, dahili merdiven ile çıkılan çatı piyesinde antre, üç oda, banyo-WC ve teras mahallerinden ibaret, projesi üzerinden alınan iç ölçüleri itibariyle 101m2 net alana sahip, mahallinde çatı arası piyesinde yer alan açık teras alanı kapalı kullanım alanına dahil edilmiş durumda, çatı piyesi kısmı antre, mutfak, salon, oda, banyo, WC olarak realize edilmiş durumda, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı,banyo, WC duvarları tavana kadar fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah üzerinde mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı daire doğalgaz tesisatlı kombi kalorifer ısıtmalı olup elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ana arter üzerinde ve ulaşım imkanları elverişlidir. İmar Planındabitişik nizam 4 katlı (B-4) konut alanında kalmaktadır denilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiştir.
Adresi : İstanbul, Gaziosmanpaşa İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi,1061.Sok K:3 No:10 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Yüzölçümü : 227,67 m2
Arsa Payı : 28/227
Satışa Konu Borçlu hissesi:Tam
İmar Durumu :Bitişik nizam 4 katlı konut alanında..Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 2935 Ada, 16 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Gaziosmanpaşa İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1061.Sokakta, tapunun 2935 ada, 16 parsel numarasında kayıtlı ve 1061.Sokaktan 7 dış kapı numarası alan 227,67m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda; 28/227 arsa paylı 3.kat 11 bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli dairenin tamamıniteliğindedir. Bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı kattanmüteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmişolan, altı yıllık ömre sahip, katlarında üçer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ile doğalgaz tesisatı mevcut ana binada yer alan (11)nolu çatı arası piyesli daire: ana binanın 3.normal kat ve çatı katında, tasdikli mimari projesine göre binaya yoldan bakışa göre sağ yan cephede yer alan daire, projesine göre 3.kat esas daire kısmında, antre, balkonlu salon ve mutfak nişi, aydınlık cepheli konumda iki oda, banyo, WC, dahili merdiven ile çıkılan çatı piyesinde antre, üç oda, banyo-WC ve teras mahallerinden ibaret, projesi üzerinden alınan iç ölçüleri itibariyle 101m2 net alana sahip, mahallinde çatı arası piyesinde yer alan açık teras alanı kapalı kullanım alanına dahil edilmiş durumda, çatı piyesi kısmı antre, mutfak, salon, oda, banyo, WC olarak realize edilmiş durumda, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları tavana kadar fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah üzerinde mutfak dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı daire doğalgaz tesisatlı kombi kalorifer ısıtmalı olup elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Satışa konu taşınmaz, bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış,her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ana arter üzerinde ve ulaşım imkanları elverişlidir.İmar Planındabitişik nizam 4 katlı (B-4) konut alanında kalmaktadır denilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiştir.
Adresi : Barbaros Hayrettin Paşa Mah. 1061 Sok. 7 Nolu Bina 3. Kat 11
Yüzölçümü : 227,67 m2Arsa Payı : 28/227 : Satışa Konu Borçlu hissesi:Tam
İmar Durumu : bitişik nizam 4 katlı (B-4) konut.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11868 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR