GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa'da 72 m² 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079406
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/741 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
Küçükköy, Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/741 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 5586 Ada, 650 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, Poligon Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz. İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçükköy Mahallesi, 5586 ada 650 parsel nolu, 321,00 m² yüzölçümlü, Müfrez Arsa vasıflı ana taşınmazda kain 16/300 Arsa paylı 3.kat, 12 bağımsız bölüm nolu Mesken vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Taşınmazın açık adresi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Şehit Mustafa Yeşil Caddesi, Apartman No: 39, Mesken No: 8, Gaziosmanpaşa /İstanbul şeklindedir. Ana taşınmazın Gaziosmanpaşa Tapu Müdürlüğünde kat irtifak projesi incelenmiştir. Bina incelenen mimari projesine göre ve yerinde, bodrum, zemin, 4 normal kat olarak tasarlanmış ve betonarme karkas tarzda, ayrık nizamda, akrilik esaslı boya malzeme dış cepheli, kiremit çatılı şekilde inşa edilmiştir. Mimari projesine göre; Bodrum katta; dükkana ait depolar, sığınak, kömürlükler; zemin katta bina girişi ve 4 adet dükkan; normal katlarda 3?er adet Mesken olmak üzere binada toplam 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi, projesinde ve yerinde zemin kattan ve doğu cepheden sağlanmaktadır. Ana bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiştir. Bina giriş kapısı demir-cam, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermerit, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. 12 bağımsız bölüm nolu Mesken, 3.katta, bina girişine orta tarafta yer almaktadır. Taşınmaz, 72,66 m² net; 80,00 m² brüt alanda, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc, antre, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde mimari projesine aykırı olarak yan bağımsız bölümden yaklaşık 1 m² lik alanın kullanım alanına dahil edilmiştir. Taşınmaz mevcut durumda 81,00 m² brüt kullanım alanlıdır.
Dairede ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo-WC duvarları fayans kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları, mutfakta sabit tezgah ile mutfak dolapları bulunmaktadır. Daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, kombi ile ısıtmalıdır.
Gaziosmanpaşa Belediyesinden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın 20.07.1988 tarih 15 sayı ile yapı ruhsatı belgesi bulunmaktadır.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 4 Kat, Bitişik Nizam, Kısmen Dini Tesis Alanı,Kısmen İş Merkezi Alanında kalmaktadır. Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy, Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/741 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR