GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128692
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : KARADENİZ MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 101
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/29615 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ

2019/29615 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 0 Ada, 6491 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy,
1 Nolu Bağımsız Bölüm.157,00 m2 Yüzölçümlü ana taşınmazda kayıtlı, Bodrum. kat 1 no lu bağımsız bölüm sayılı 20/157 arsa paylı, Daire nitelikli taşınmazın kıymet takdiri için taşınmazın bulunduğu Mimari projesinde ve yerinde yapılan inceleme sonucunda parselde 1 Bodrum kat +Zemin Kat + 3 normal + çatı piyes katlı betonarme bina bulunmaktadır.,Bina girişi kapısı cam kaplamalı çelik kapılı ve bina giriş zemini ve merdiven basamakları Bej renkli mermer ,bina giriş duvarları sıvalı ve boyalı ,Merdiven Küpeşteleri Alüminyum ve çelik esaslı malzemedir.Bina Asansörlüdür. Binanın dış cephe duvarları betopan ve kompozit levha ile kaplıdır.Binanın çevresinde konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.Değerleme konusu taşınmaz ise,Binada Bodrum. katta konumlu olan 1 No lu bağımsız bölümdür. Taşınmaz toplam 66,30 m² net, 101,40 m² brüt alanlıdır.Taşınmazın mimari projesinden ve yerinde yapılan incelemelere göre; Daire 2 Oda, 1 Salon ,1 Mutfak ,1 Antre, ,1 Banyo + WC ve 1 WC dan oluşmaktadır.Projesinde Mutfak planlanan yerinde oda,oda planlanan yerinde Mutfak olarak kullanılmaktadır. Mutfak ve Antre zemin olarak seramik kaplamadır .2 oda ve Salon ,zemin olarak laminat kaplamadır. Tavan ve duvarları ise sıvalı ve plastik esaslı boyalıdır.Tavan çevresi ve perdelikler alçı süslemelidir.Kapıları ahşap Amerikan tipi kapıdır. Islak hacim olan 1 Banyo + WCve 1 WC zemin ve duvarları Seramik kaplamadır.Bahçe terası olarak kullanılan zemin yer kaplaması seramiktir.Yaklaşık 1 yıl önce yapıldığı, tapuda kat mülkiyetine çevrilmediği ve kat irtifaklı olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın konum açısından Avrupa Otoyolu 200 metre,Otogar Bağlantı Yolu 800 metre,GOP Hükümet Konağı 2300 metre,Venezia AVM 300 metre ,Metris Tramvay Durağı 500 metre takribi yatay uzaklıklardadır, her türlü ulaşım, alışveriş, eğitim imkânlarına sahip olduğu gözlemlenmiştir.
Adresi : Karadeniz Mahallesi 1148 Sk. No:47 K:Bodrum D:1 Gaziosmanpaşa /İstanbul
Yüzölçümü : 157 m2 Arsa Payı : 20/157 Satışa Konu Borçlu hissesi:Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli TEM Güneyi Revizyon İmar Planında bitişik nizam 4 katlı ( BA ) konut alanında.Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/29615 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR