GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113306
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / GAZİOSMANPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17721 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
Yeni Mah. 542. sok. No:1 Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Küçükköy Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/17721 TLMT.
İİK. 133. MAD. GÖRE TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 1960 Ada, 18 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi,Merkez Mah. 1960 Ada, 18 Parsel, zemin kat 12 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır.tamamı 697,00 M2 yüzölçümlü, 7 katlı Betonarme apartman ve arsası nitelikli taşınmazda 280/13940 arsa paylı ,Daire niteliğindeki Taşınmaz Gaziosmanpaşa ilçesi Merkez Mah Taşlı Sk.No: 12 adresindeki paylı kat mülkiyeti tesis edilmiş zemin kat 12 nolu bağımsız bölüm numaralı daire olup ana taşınmaz bodrum kat+zemin kat+3 normal kattan ibaret betonarme karkas tarzda , yeni deprem yönetmeliği kapsamında ve yapı denetim kontrolünde inşa edildiği,dış cephesi kaplamalı,çelik kapı girişli,sahanlıklar ve merdivenler mermer döşeli,asansörlü,belediye hizmetlerinden ( yol,su,elektrik,kanal gibi) azami derecede istifade eder durumda,bulunduğu yer itibariyle de etrafı meskun mahal olup ,alışveriş merkezlerine,bankalara,eğitim kurumlarına,otobüs ve minibüs duraklarına,ana ulaşım yollarına yakın mesafededir.Satışa konu 12 nolu bağ. böl.daire takriben 70 M2 alınlı (Bürüt 85 M2 alanlı) 2 oda,salon,antre/koridor,mutfak,banyo/tuvalet,kiler ve balkon mahallerini ihtiva eder,daire giriş kapısı çelik kapı,iç mekan kaplamaları ahşap panel doğramalı,pencereler pvc plastik doğramalı ve ısı camlıdır.Salon ve odada yerler parke kaplı, duvarlar sıvalı,boyalı,mutfak alanında duvarlar fayans kaplı,yerler seramik döşeli,hazır mutfak dolaplı,banyoda duvarlar fayans döşeli,hilton lavoba,duşa kabin ve tuvalette klozet mevcut,sıhhi tesisat ve armatürleri hazır halde,antre/koridor ve ıslak hacimler seramik kaplı,ısınma doğalgazlı,kombi/petek sistemlidir.Dairenin oldukca bakımlı,1.sınf işçilik ve malzeme kaliteli olduğu tespit edilmiştir. İmar durumu, TEM Güneyi Revizyon Uygulama İmar planında bitişik nizam 4 katlı konut ( B-4) alanında kalmaktadır.İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiştir.
Adresi : Gaziosmanpaşa ilçesi Merkez Mah Taşlı Sk.No: 12 İSTANBUL
Yüzölçümü : 697,00m²
Arsa Payı : 280/13940
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar durumu, TEM Güneyi Revizyon Uygulama İmar planında bitişik nizam 4 katlı konut ( B-4) alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :otopark bedeline ilişkin taahütname ile İst.19.Asliye Huk.Mah.nin ihtiyati tedbir kararı vardır.
Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. 542. sok. No:1 Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Küçükköy Gaziosmanpaşa/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17721 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR