GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mah.de net 91,11 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180194
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 3+1
: 102

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1218 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ
2019/1218 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3279 Ada, 12 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz: İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçükköy Mahallesi, 3279 ada, 12 parsel nolu, 437,00 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı taşınmazda kain 30/437 arsa paylı 2.normal kat, 12 nolu mesken vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. Taşınmazın açık adresi, Mevlana Mahallesi, 902.Sokak, No: 17, Mesken No: 12, Gaziosmanpaşa /İstanbul şeklindedir. Taşınmaz Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı ve Gaziosmanpaşa Belediyesine yaklaşık 3 km, uzaklıktadır.Gaziosmanpaşa İlçesi, Mevlana Mahallesi, 902.Sokak kesişimi üzerinde yer alan No:17 adresindeki binada yer alan 12 nolu bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz; Gaziosmanpaşa Tapu müdürlüğünde incelenen projesine göre, 2 bodrum katı + zemin kat + 3 normal kat + çatı kat olmak üzere 7 katlıdır. Binada 2. Bodrum katında 1.bodrum katta yer alan dairelere ait mahaller; 1. Bodrum, zemin ve normal katların her birinde üçer adet daire olmak üzere toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. 3.normal kattaki daireler çatı arası piyeslidir. Binaya ait 2 adet giriş bulunmakta olup bina girişler projesinde ve yerinde zemin kattan 902.sokak cephesinden verilmiştir. Binanın dış cephesi söve dış cephe malzemesiyle sonlandırılmıştır. Bina giriş kapısı çelik kapı olup, merdiven holü mermer kaplıdır. Binada doğalgaz, su, elektrik tesisatları bulunmaktadır. 12 nolu mesken binanın 2.normal katında projeye göre sokak cephesinden binaya bakılınca sağdaki bina girişine göre sağ ön cephede konumludur. Taşınmaz hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc 2 balkon olarak projelendirilmiş olup yaklaşık 91,11 m² net, 102,00 m² brüt kapalı alanlıdır.Taşınmaz mesai saatleri itibari ile görülememiş olup aynı binadaki emsal taşınmazlar incelenmiş ve mimari proje tetkik edilmiş olup mahal incelemesi neticesinde duvarları sıvalı ve boyalı, daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, kombi ile ısıtmalı olduğu görülmüştür. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır. İmar durumu gelen yazı cevabına göre İmar Planında ikiz nizam 4 katlı (İ-4) konut alanında kalmaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Satışa Konu Borçlu hissesi: tam Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR