GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112048
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 58
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13867 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 11:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/13867 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 11376 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz.: İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi Küçükköy Mahallesi 0 ada 11376 Parsel, Bodrum.Kat ,1 nolu bağımsız bölüm sayılı 124/976 arsa paylı, Daire nitelikli taşınmazın kıymet takdiri için taşınmazın bulunduğu İdari Adresi: Karadeniz Mahallesi 1173.Sk. No:23 K:Bodrum D:1 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL adresinde bulunan taşınmazdır. Mimari projeye ve yerinde yapılan incelemeye göre1 Bodrum kat +Zemin Kat + 2 normal + çatı piyes katlı betonarme bina bulunmaktadır.Binada 1 giriş, 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi kapısı Cam ve ahşap kaplamalı çelik esaslı kapılı ve Zemin mermer kaplama ,merdiven basamakları gri renkli mermer ,Duvarlar sıvalı ve boyalı ,Merdiven korkulukları alüminyum esaslı malzemedir.Binanın dış cephe duvarları fugalı ,yalıtımlı, dekoratif akrilik boyalı mantolama ile kaplıdır.Zemin ve bodrum kat ön cephesi seramik ile kaplıdır.Binanın çevresinde konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Değerleme konusu taşınmaz ise,Binada Bodrum. katta konumlu olan 1 No?lu bağımsız bölümdür. Taşınmaz toplam 58,00 m² net, 72,00 m² brüt alanlıdır.Taşınmazın mimari projesinden ve yerinde yapılan incelemelere göre; Daire 2 Oda, 1 Salon ,1 Mutfak ,1 Antre, ,1 Banyo + WC dan oluşmaktadır. Mutfak ve Antre zemin olarak seramikkaplamadır .2 oda ve Salon ,zemin olarak laminat kaplamadır. Tavan ve duvarları ise sıvalı ve plastik esaslı boyalıdır.Tavan çevresi ve perdelikler alçı süslemelidir.Kapıları ahşap Amerikan tipi kapıdır. Islak hacim olan 1 Banyo + WCzemin ve duvarları Seramik kaplamadır.İmar Planında Bitişik Nizam 4 Katlı (B-4) Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse :tam hisse
Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13867 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR