GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi'nde 124 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065906
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : KARADENİZ MAH. / KÜÇÜKKÖY
Oda Sayısı : 5+1
: 124
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/56 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:45
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/56 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3012 Ada, 9 Parsel, KÜÇÜKKÖY Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm eğerleme konusu taşınmaz290,00 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde 21/290 arsa paylı 2010 yılında inşa edilmiş binada bulunan 2. bodrum kat 2 nolu dubleks mesken vasıflı taşınmazdır.

Taşınmaz üzerinde bulunan 9 yıllık bina;Gaziosmanpaşa Tapu Müdürlüğü?nden alınan mimari projeye göre 2 bodrum kat +zemin kat + 3 normal+ çatı katıından ibarettir. Her katta 2 bağımsız bölüm bulunan binanın girişi projeye göre 2. bodrum kattan fiili olarak 1131 sokak zemin kattan sağlanmaktadır. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş,bina giriş kapısı çelik kapı, binanın dış cephesi kompozit kaplamadır. Yapıda 1 adet asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Betonarme karkas binanın bulunduğu sokak genelinin bitişik nizam 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma halinde olduğu vekamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmekte olduğu tespit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmaz,ana taşınmazda,mimari projeye göre 2. bodrumkatta, bulunan 2 nolu dubleks mesken nitelikli, 1131 Sokak , 33-35 nolu bina girişine göre sağda bulunan (asansörün yanındaki)bağımsız bölümdür. Mimari projeye göre üst kat 79,31 m2 NET alana sahip olup mimari projeye göre 3 oda, 1 salon, antre, banyo, tuvalet olarak projelendirilmiş ise de projede alt kata bağlantı merdivenleri kapatılmış olup üst kat ayrı bir daire olarak kullanılmaktadır. Projede arka sol tarafta gösterilen oda mutfak tezgahı ve mutfak dolapları yapılarak fili olarak mutfak olarak kullanılmaktadır. Üst katın ayrı bir kapısı mevcut olup fiili olarak alt kattan ayrılmış ve her iki kat ayrı ayrı kullanılmaktadır. Alt kat mimari projeye göre 45,23m2 NET alana sahip olup 2 oda, antre, tuvalet-banyodan ibarettir. Mimari projede antre olarak gösterilen alanın üst kata çıkış merdivenleri kaldırılmış olup üst kat ile bağlantısı kesilmiş olupmutfak olarak kullanılmaktadır. Taşınmazmimari projeye göre toplam 124,54 m2 NET alana sahiptir.Dairenin giriş kapıları çelik kapı, iç kapılar ahşap kapı, pencereler PVC mamuldendir. Isınma sistemi doğalgaz kombi ile yapılmaktadır. Alt katın ayrı doğalgaz sayacı bulunmamakta olup üst kat ile birlikte tek sayaç kullanılmaktadır. Zeminler; antre, salon ve odalarda ahşap parke, mutfak ve banyoda seramik kaplamadır.Duvarları plastik boyalıolan taşınmazın banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplıdır. Her iki katta mutfak dolapları ve mutfak tezgahı mevcuttur. Söz konusu taşınmaz İdari adres General Aldoğan Caddesine 60 m, Mehmet Akif Caddesine 100 m, Eski, Edirne Asfaltı Cad. ve Tramvay Karadeniz Durağına 680 m, Venezia AVM 800 m, TEM otoyuluna 1000 m, GOP Merkeze 3300 m, Küçükköy deki Kaymakamlık binasına 1500 m, Küçükköy Adliye Ek Hizmet Binasına 1000 m yatayuzaklıktadır.
Adresi : Karadeniz Mah. 1131 Sokak, 33-33Kapı Nolu Bina 2. Bodrum Kat 2 Nolu Daire. Gaziosmanpaşa / İST
Yüzölçümü : 290,00 m2Arsa Payı : 21/290
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 katlı konut (B-4) alanındakalmakta.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse : Tam Kaydındaki Şerhler : Diğer : otopark bedeline ilişkin taahhütname vardırBilgi dosyada.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/56 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR