İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Gaziemir/Gazi Mahallesi'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 10. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069525
Şehir : İzmir / Gaziemir
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / GAZİEMİR
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 19.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 15:55
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:55
Satış Yeri
:
STADYUM METRO İSTASYONU KARŞISI,BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ,D.BLOK KAT:3MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI,KONAK/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
10. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Gaziemir ilçesi Sakarya mahallesi 1180 ada 1 parselde kayıtlı 454,00 m2 arsa,-/2/-(Bağ. Böl.no:6)mesken vasfındaki taşınmazın keşif sırasında kapalı olması nedeniyle içeriye girilememiş olup önceki alınan rapor doğrultusunda ve dışarıdan gözlemlendiği kadarıyla 2.kat da bulunan 6 numaralı bağımsız bölümün 3 oda,salon,mutfak,banyo ve WC hacimlerinden ibaret brüt 140,00 m2 kullanım alanlı olduğu,salon ve odaların laminant parke döşeli,diğer hacimlerin seramik kaplı malzemeli olduğu,giriş kapısının çelik,iç kapılarının Amerikan panel ahşap, pencere doğramalarının alüminyum olduğu,dairenin doğalgaz ısıtmalı olduğu, binada asansör olduğu gözlemlenmiştir.Taşınmaz Önder caddesi üzerinde yer almaktadır.Gaziemir Belediyesine yaklaşık 100,00 mt,Yahya Kemal Beyatlı İlkokulana yaklaşık 45,00 mt mesafededir.Yakın çevresinde konut ve ticari amaçlı kullanımlı yapılar bulunmaktadır.Belediye ve kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Ulaşım ve taşıma imkanları oldukça iyidir.
Adresi : Gazi Mahallesi,Önder Caddesi,No:51,Kat:2 D:6 Hacı Müşerref Apartmanı, Gaziemir/İZMİR
Yüzölçümü : 454,00 m2
Arsa Payı : 6/96
İmar Durumu : Gaziemir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10/06/2019 tarih,4575 sayılı yazıları ile "1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında,ticaret bölgesinde kaldığı,bitişik nizamda 5 kat ve çatı katsız şekilde inşaat yapılabileceği"belirtilmiştir.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında beyanlar hanesinde"Yönetim planı tarihi;10/05/2002 yazmaktadır,yine kuyu 22 parselle müşterektir"yazmaktadır.Bu şekilde satışı yapılacaktır.Yine tapu kaydında Muhtelif icra dairelerinin hacizleri bulunmaktadır.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 15:55 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 15:55 - 16:05 arası
Satış Yeri : STADYUM METRO İSTASYONU KARŞISI,BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ,D.BLOK KAT:3MÜZAYEDE SALONU,ÇINARLI,KONAK/İZMİR -
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR