GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Yavuzeli'nde 617 m2 kargir ev ve arsası icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049426
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : HAVUZ MAH. / YAVUZELİ
: 617
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/766 Talimat
Muhammen Bedeli
:
20,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/766 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Yavuzeli İlçe, 116 Ada, 4 Parsel, HAVUZ Mahalle/Köy, "Kargir ev ahır samanlık ve arsası" olan taşınmazın tamamı 617,40 m² olup , bu taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup , taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında "Kargir ev" Kargir ev ahır samanlık ve arsası" olarak belirtilen parsel üzerinde tek katlı ,4m x 14,30 ²=57,20 m² alanında ev ve ahır olduğu tespit edilmiştir.Ahır ve samanlık alanı 17 m² . Evin alanı ise 40,20 m² dir. Evin içerisinde oturulmadığı , ahırın ise kullanılmadığı görülmüştür.Ahır ve samanlık olan kısmın kapısı yoktur.Yapının yaklaşık 35-40 yıllık olduğu tavanının direk olduğu , duvarlarının ise kesme taş ve briketten yapıldığı ,dışının sıvasız olduğu , kireç ile boyandığı tespit edilmiştir.Taşınmazın bahçesinde ise 2 adet dut ağacı , 2 adet de incir ve fıstık ağaçlarının bulunduğu bu ağaçların yaşlarının da 5 ile 7 yıllık olduğu görülmüştür.Yakın çevresinde okul , hastane , yoktur.İlçe merkezine yaklaşık 25 km mesafede bulunduğundan ihtiyaçların çoğu ilçe merkezinden sağlanmaktadır. Dava konusu taşınmaz yol , su , elektrik , kanalizasyon , telefon , vs. Gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur.Taşınmazın bu özellikleri ile birlikte köy içerisinde altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması , olumlu unsurlar .Yapısının plansız ve homojen yapı elemanları ile yapılmamış olması ve eski olması olumsuz unsurlardır.
Yüzölçümü : 617,40 m2
İmar Durumu : Dosyada imar durumu ile ilgili her hangi bir kayda rastlanmamıştır.Ancak yapılan incelemede Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Düzeni Planında"Köy Yerleşim Alanı " olarak planın korunduğu belirlenmiştir.Köy yerleşik alanı içerisindedir.Etrafı yine tek ve 2 katlı köy evleri ile çevrilidir.Yakın çevresinde tarım arazileri mevcuttur.
Kıymeti : 20.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/766 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR