GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de dubleks 6+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094678
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 6+1
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/135966 Esas
Muhammen Bedeli
:
733,523 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/135966 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Emek Mah. Terlik Kuyusu Mekvii, 750 Ada, 13 Parsel, B blok, Altı-ve-Teras Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmaz, Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Fatih mahallesi, Şehrin önemli ana arterlerinden olan Abdulkadir Aksu Bulvarı ile Bölgenin önemli ana arterlerinden olan Gazi Ali Düşün caddesinin kesiştiği noktada tam köşede bulunan Özsöyler Aşiyan sitesi, no: 42/B, B-blok Özturan Apartmanının 6. Normal katındaki 13 nolu bağımsız bölümdeki dubleks meskendir. Dava konusu meskenin bulunduğu binanın kuş olarak 285 m kuzeybatısında Yükseliş camisi ve Eğitim merkezi vardır. Dava konusu meskenin bulunduğu binanın kuş uçumu olarak 200 m güneyinde Şehit Mehmet Öter İlkokulu, 890 m güneyinde ise Anneler parkı bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz kuş uçumu olarak şehir merkezine 3.11 km uzaklıktadır. Dava konusu Meskenin kendi içinde üç odası, bir misafir salonu, mutfak, kiler, banyo, wc, antre, lavabo, balkon vardır. Teras katında ise, üç adet oda, bir adet mutfak bulunmaktadır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Meskenin duvarları ince sıva üzerine su bazlı boyalıdır. Misafir salonu ve odaları laminant parke kaplıdır. Koridor ve ıslak zemin tabanları granit, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap üzeri yağlı boyalıdır. Dava konusu mesken merkezi doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Binanın yaklaşık olarak 18-20 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Ulaşım problemi yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve ruhsatlı yapılaşmış olup; lüks binaların olduğu, şehrin tercih edilen, yüksek rayiçli bölgesindedir.
İmar Durumu : Ayrık nizam konut yapı adasına denk gelmekte. A5=,Taks=0.35, Kaks=1.80 dir
Kıymeti : 733.523,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135966 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR