GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de dubleks 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092798
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BURAK MAH. / GAZİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/107292
Muhammen Bedeli
:
335,100 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/107292 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 2002 Ada, 1 Parsel, Burak Mh. Zemin ve 1. Kat, 7 No'lu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup, Şehit Serdal Şakir Cd. ve 8030. No lu Cd. kesişiminde bulunmaktadır. 6071 Sk. Üzerinde Gürteks Mehmet Hayri Özkaya İlkokulunun güneyinde, Sani Konukoğlu Blv. ve Gazikent Stadyumu'nun Kuzeyinde, Gazikent Mh. de bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde, okul, kreş, cami, market, dükkanlar, gibi çeşitli sosyal aktiviteleri gerçekleştirebilecek yapılar ve meskenler bulunmaktadır. Yapı sosyal- ekonomik yapısı orta derecede olan semtte bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, vb. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, dolmuş, otobüs, gibi ulaşım sorununun olmadığı Sani Konukoğlu Bulvarına 1 km mesafede bulunmaktadır. Doğalgaz bulunmamaktadır. Yapı; 1991 yılında dublex mesken olarak tasarlanmıştır. 27 yıl önce inşa edildiğinden dolayı bina fiziksel korozyona uğramıştır. Bina dublex olarak tasarlanmış olup söz konusu taşınmazın içine girilememiştir. Söz konusu taşınmaz ruhsat projesine göre 3+1 daire 2 hol 2 banyo ve mutfak olarak tasarlanmıştır. Pencereler PVC pencere olup tüm pencerelere demir korkuluk yapılmıştır, dış duvarları ince sıva üzeri boya yapılmıştır, bina dıştan sararma gibi çeşitli korozyonlara uğramıştır, dış kapısı demir kapı yapılmıştır. Dublex Mesken arsası hissedarı 165 / 2963 arsa paylı, Zemin +1 kat ,Bağ. Böl. 7 no' lu dublex mesken bağımsız bölümü olarak imarda görünen yapının, brüt inşaat alanı 146,00 m² gözükmektedir.
Adresi : Gazikent Mh.6071 No'Lu Sok. No: 37 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 2.963 m2
Arsa Payı : 165/2963
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dublex Mesken arsası hissedarı 165 / 2963 arsa paylı, Zemin +1 kat, Bağ. Böl. 7 no' lu dublex mesken bağımsız bölümü olarak imarda görünen yapının,
Brüt inşaat alanı : 146,00 m² gözükmektedir
Kıymeti : 335.100,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/107292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.19/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR