GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de bodrum ve zemin kat 284 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035999
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BÜYÜKPINAR MAH. / KARŞIYAKA
: 284
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32319 ESAS
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/32319 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 442 Ada, 1 Parsel, BÜYÜKPINAR Mahalle/Köy, 2 No.lu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 13,484,63 m yüzölçümüne sahip parsel üzerine on dört blok olarak ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Ana taşınmaz Şehitkamil tapu müdürlüğünde mevcut kat irtifakına esas mimari projesine göre 2 bodrum, zemin ve 9 normal kattan oluşmaktadır. Binanın 2.bodrum katında otopark, bekçi odası, müdür odası, lokal, oyun salonu, cep sineması ve sığınak 1. Bodrum katta 2 bb eklentisi, depo, sauna havuz zemin katta 2 bb mesken ve 9 normal katta 2 şer mesken olmak üzere toplam 20 bb mesken bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan yapılmış olup konu taşınmaz bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri ve kat sahanlıkları granit kaplıdır. Bina dış cephesi silikon esaslı boya ile boyalıdır. Bina girişi zemin kattan kuzeybatı cephedendir.
Kıymet takdirine konu bodrum - zemin katta konumlu 2 bağımsız bölüm mesken bina girişine göre sağ cephede yer almaktadır. Konu taşınmaz 1. Bodrum katta eklenti olarak 118 m2 alanda 4 oda 2 balkon, banyo ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Zemin kat ise 198 m2 alanlı olup 2 oda, 2 balkon, mutfak, kiler, salon,antre, hol, lav-wc ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre konu taşınmaz net:284 m2 ve brüt :316 m2 büyüklüğünde olup konu mesken alan ve konum olarak projesi ile uyumludur. Taşınmaz yeni binada olması nedeni ile yıpranma payı hesaplanmamıştır.
Adresi :Büyükpınar mahallesi, Gaziantep Konakları SitesiA Blok zemin kat D 2 Şehitkamil /GAZİANTEP
Arsa Payı : 12425/1348463
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı paftasında "ÖYA" sahasında, Kaks:1,00 ve hmaks:30 metre ve parsel çekme mesafeleri Ön:5 metre, Yan:ayrık nizam şartları, arka:H/2 metre kadar olup mevcut veriler taşınmaza ait imar raporundan teyit edilmiştir.
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32319 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR