GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 60 m² büro icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024256
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : İNCİLİ PINAR MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/38474 Esas
Muhammen Bedeli
:
179,056 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/38474 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, İncilipınar Mah. Topraklık Mevkii, 616 Ada, 3 Parsel, B blok, 3. kat, 15 nolu Büro. Özellikleri: Mahallinde İncilipınar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Ali Fuat Cebesoy Caddesine cephelidir. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu taşınmaz B blok 2 bodrum + zemin + asma + 9 normal kattan oluşan toplam 12 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bina girişi zemin kattan ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Taşınmaz bina girişine göre 3. Katta ve sol tarafta doğu cephede kalmaktadır. Söz konusu taşınmaz Demokrasi Meydanın 750 m kuzeyinde , Grand Otelin karşısında, 100. Yıl Parkının 750 m kuzeyinde, Şehitkamil Belediyesinin 725 batısında ve Forum AVM nin 800 m kuzeybatısında yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu İncilipınar Mahallesi ticaret fonksiyonlu gelişmekte olup sosyal alan, yaşil alan, eğitim ve sağlık alanlarına yakın konumdadır. Bölgede ticari hareketlilik yüksektir. Altyapı hizmetlerinden faydalanma imkanı tam olup bölgede toplu taşıma ile ulaşım sağlanmatadır. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bina şehir merkezinde yer almaktadır. Söz konusu taşınmaz antre, 2 ofis, mutfak ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Asansörlü binada bulunan 60 m² brüt alanlı bürodur. Taşınmazın zeminleri ofis hacimlerinde mermer, ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarlar yağlı boya, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup tavanlar plastik boyalıdır. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mutfakta ahşap dolap ve mermer tezgah mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı olup ısınma doğalgaz bireysel sistem ile sağlanmaktadır.Söz konusu meskenin 23 yıllık binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %25 olarak dikkate alınmıştır.
Adresi :İncilipınar Mah. Ali Fuat Cebesoy Cad, Atılım İş Mrk Bina No:33 D:15 Şehitkamil / GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam ticaret adasına gelmektedir.
Kıymeti : 179.056,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/38474 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR