GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 50 m² 1+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190837
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : MÜCAHİTLER MAH. / ALLEBEN
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1730 Talimat
Muhammen Bedeli
:
148,744 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/1730 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Mücahitler mahallesi, Topraklık mevkii, Ada 1054, parsel 6'da kayıtlı 1.458,00m2 alanlı "9 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmazda, kat mülkiyeti tapulu, 985/58320 arsa paylı, 5. kat, 31 bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamı borçluya aittir.
İmar durumu: Taşınmaz, dosyada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü?nün 08.11.2019 tarih ve E.34389 sayılı yazısına göre; imar planında Ticaret - Konut (TİCK) adasınagelmektedir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU,
Taşınmazın bulunduğu parsel, konum 52049 ve 52054 nolu sokaklara cepheli yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın bina girişinin kuzey cephesinden olan binanın 5. normal katında ve kuzey cephesinde olduğu görülmüştür.
Kat irtifakı projesindeki alan tablosunda taşınmazın bulunduğu parsel üzerindeki bağımsız bölüm numaraları verilirken numaralar bodrum kattan başlayarak verilmiş ve kıymet taktiri yapılan taşınmazın bağımsız bölüm numarası 31 olarak görülmüş ancak meskenlere kapı numarası verilirken 1. kattan başlamış ve kıymet taktiri yapılan taşınmazın merken kapı numarası 22 olarak belirlenmiştir. sonuç olarak 31 bağımsız bölüm nolu taşınmaz 22 kapı numaralı meskendir.
Söz konusu mesken 1 oda, 1 yaşam(salon, Amerikan mutfak ve antre birlikte), wc- Ivb-bny bölümlüdür. Zeminler yaşam ve oda parke, diğer alanlar seramik kaplı, duvarlar bny-wc-lvb duvarları ile mutfak tezgah arası fayans kaplı diğer alan duvarları sıvalı boyalı, tavan plastik boyalı kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Taşınmaz brüt 55 m2 inşaat alanlı olup net kullanım alanı 50m2?dir. Meskenin dış kapısı çelik kapıdır. Söz konusu meskenin yaklaşık 5 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %6 olarak alınmıştır. Bina asansörlü olup mesken doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta olduğu görülmüştür.
Taşınmaz Sani Konukoğlu Bulvarının 200m güneyinde, Gazimuhtarpaşa Bulvarının 200m batısında bulunmaktadır. Taşınmazın 450m güneydoğusunda Anatolian Hotel ve 1,2km kuzeybatısında Şehitkamil Devlet Hastanesi bulunmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bölge konut ve ticaret fonksiyonlu gelişmiş bir bölge bulunmakta olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Şehir merkezine 2 km mesafede bulunmaktadır.
Adresi : Mücahitler Mahallesi 52054 Nolu Sokak Hıdıroğlu Apt. No:7 Kat:5 Daire No:22 Şehitkamil / GAZİANTEP
Kıymeti : 148.744,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu ve dosyada bulunan takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1730 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.10/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR