GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 5+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063000
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 5+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1986 Talimat
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/1986 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah. Kancıkbağı Mevkii, 2483 Ada, 5 Parsel, Dördüncü kat Çatı, 9 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmaza ulaşım için, Ana arterlerden Hoca Ahmet Yesevi Caddesinden kuzebatı yönünde ilerlerken sola 29029 nolu caddeye dönülür. Bu cadde üzerinden 300 m. güneybatı yönünde ilerlediğimizde sağda konumlu taşınmaza ulaşılır. Üst gelir grubu tarafından tercih edilen taşınmazın ulaşım ve alt yapı problemi bulunmamakta olup, taşınmazın yakın çevresinde Abdulkadir Konukoğlu Lisesi, Cahit Nakıpoğlu Camii, Necip Kısakürek Parkı mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde taşınmazla aynı vasıfta tek bina veya site tarzı yapılaşmalar bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün 4. ve çatı katında yer alan 9 bağımsız bölüm nolu taşınmaz bina girişinin ön tarafında batı ve güney cepheli dubleks dairedir. Onaylı mimari projesine göre, 4. Kattaki meskenin 150 m², çatı katındaki dubleksin 50 m² kullanım alanına sahip olduğu dairenin 4. Katta salon, 3 oda, mutfak, antre, hol, banyo, kiler ve 2 adet balkon, eklentisi çatı katında ise 2 oda ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, duvar kağıtlı, salon ve odalar laminant parke, antre ve mutfağın seramik, banyoda klozet ve duşa kabinin bulunduğu, pencereler ısıcam, balkon zemini seramik korkuluklar alüminyum profil olan taşınmazda işçilik lüks olup, herhangi bir tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır. Taşınmazda bireysel kombi bulunmakta ve ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Taşınmazda otopark, asansör, yangın merdiveni, doğalgaz mevcut olup Belediyecilik hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Adresi :Güvenevler Mah, 29026 Nolu Sok, Fevzi Şahin Apt. No:54/9 Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat, Taks: 0.35, Kaks: 1.35 Ön Bahçe:5 m, Yan Bahçe: 8,50 m.
Kıymeti : 600.000,00 TL KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Gereği)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Atatürk Mah. 3052 Ada, 1 Parsel, Beşince ve Çatı Kat, 27 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmaza ulaşım için, Ana arterlerden Cemil Sait Barlas Caddesi üzerinde konumlu olan taşınmaz üst gelir grubu tarafından tercih edilen taşınmazın ulaşım ve alt yapı problemi bulunmamakta olup, taşınmazın yakın çevresinde Yükseliş Camii, Buhara Parkı, Alleben Yüzme Havuzu, Abdulkadir Konukoğlu İlköğretim Okulu mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde taşınmazla aynı vasıfta tek bina veya site tarzı yapılaşmalar bulunmaktadır. Ana gayrimenkulün 5. ve çatı katında yer alan 27 bağımsız bölüm nolu taşınmaz bina girişinin arka sol tarafında kuzey ve batı cepheli dubleks dairedir. Onaylı mimari projesine göre, 5. Kattaki meskenin 160 m², çatı katındaki dubleksin 30 m² kullanım alanına sahip olduğu dairenin 5. Katta salon, 3 oda, mutfak, antre, hol, banyo, kiler, lavabo+wc vebalkon, eklentisi çatı katında ise oda, mutfak ve duş hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, duvarlar sedef boyalı, salon ve odalar parke, antre ve mutfağın seramik, banyoda klozet ve duşa kabinin bulunduğu, pencereler ısıcam, balkon zemini seramik korkuluklar demir profil olan taşınmazda işçilik orta seviyede olup, herhangi bir tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır. Taşınmazda bireysel kombi bulunmakta ve ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Taşınmazda doğalgaz, otopark. asansör ve yangın mervdiveni mevcut olup, Belediye hizmetlerinin tümünden yararlanmaktadır.
Adresi :Atatürk Mah, Cemil Sait Barlas Cad. Zaman Sitesi No: 15/16 Posta Adresinde Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat, Taks: 0.35, Kaks: 1.35 Ön Bahçe:5 m, Yan Bahçe: 8,50 m.
Kıymeti : 475.000,00 TL KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanığı Kararnamesi Gereği)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1986 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR