GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 5+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076417
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 5+1
: 208
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/93545 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,056,065 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/93545
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah. 3128 Ada, 21 Parsel 3.135,52 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde kayıtlı , 2.kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı mesken vasıflı taşınmaz. Satışa konu taşınmaz Atatürk Mah. Adnan İnanıcı cad. No:38 Yıldız Towers apt. Kat:2 D:No:4 Şehitkamil /GAZİANTEP adresinde Adnan İnanıcı Cad. ile Hasan Celal Güzel Caddesinin kesiştiği kavşağın kuzeybatı köşesinde konumludur.Taşınmazın bulunduğu Atatürk Mah. orta-üst gelir seviyesine sahip vatandaşların tercih ettiği Gaziantep ilinin yeni ve prestijli yerleşim bölgelerindendir.Bölge genel olarak ana arterlerde ticari ,iç kısımlarda ise mesken alanı olarak planlanmış olup,ayrık nizamlı çok katlı ve inşaat kalitesi yüksek binalar mevcuttur.Taşınmazın yakın çevreside park alanları,eğitim ve sosyal donatı alanları bulunmakta olup,doğu tarafından tramvay hattı geçmektedir.Bölge belediye hizmetlerinden yararlanma düzeyi tam ,ulaşımın sorunsuz olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz onaylı mimari projesinde ve mahallinde 5 oda,salon,mutfak,antre,gece holü ,banyo Lvb-wc,vestiyer odası,giyinme odası,ebeveyn banyosu ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup,208,70 m2 brüt kullanım alanına sahiptir.Daire giriş kapısı çelik ve iç kapılar dekoratif ahşah çerçeveli cam kapıdır.Taşınmazın yaşam odaları ve salon zemin kaplamaları laminat parke ,duvarlar ithal duvar kağıdı ile kaplıdır.Tüm hacimlerin tavanlarında led aydınlatmalı alçıpan asma tavan ve avize mevcuttur.Mutfak dolapları lake boyalı mdf malzemeden imal edilmiştir.Banyo ve wc hacimlerinde hilton lavabo bulunmakta olup ıslak hacim duvarları fayans kaplıdır.Pencereler PVC ısı camlıdır.Balkonların ön cephelerinde açılıp kapanabilir 'cam balkon' bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada merkezi doğalgaz ısınma sistemi kullanılmaktadır. Taşınmaz genelinde kullanılan malzeme ve işçilik lüks seviyededir.
Arsa Payı : 80/2400
İmar Durumu : Şehitkamil Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durumu yazısına göre Şehitkamil İlçesi ,Güveneler Mah. 3128 ada 21 parsel ,imar planında ,Kaks: 2,30 yapılaşma şartlarında Ayrık Nizamlı Ticaret adasında bulunmaktadır.Aynı kurumdan alınan taşınmaza ait resmi belgeler içerisinde 01/11/2010 tarih ve 408 nolu ''Yapı Ruhsatı''bulunmakta iken ''Yapı Kullanma İzin Belgesi''bulunmamaktadır.Değer tespiti yapılan gayrimenkulün ada/parsel bazında yerinin doğruluğu imar paftasından,bağımsız bölüm bazında yerinin doğruluğu ve kat plan özellikleri Şehitkamil Tapu Müdürlüğündeki onaylı mimari projesi incelenmek sureti ile tespit edilmiştir.Blok yeri vaziyet planı ile uyumludur.
Kıymeti : 1.056.065,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/93545 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR