GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4. kat daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981503
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : MÜCAHİTLER MAH. / ALLEBEN
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/146745 Esas
Muhammen Bedeli
:
264,823 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/146745 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesii, Mücahitler Mah. Topraklık Mevkii, 1052 Ada, 6 Parsel, B blok, 4. kat, 41 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Yerinde yapmış incelemelerde, taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında Arsa olarak tescillidir. Fakat yerinde iki bloklu bir site bulunmaktadır. meskenin bulunduğu B blok; Bodrum + Zemin + Asma Kat + 7 Normal kat şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum katında: 1 sığınak, 2 kalorifer odası, 9 garaj ve 5 depo mevcuttur. Zemin katta: 9 dükkan ve 2 asansör mevcuttur. Asma katta: dükkan eklentileri, 1 kapıcı dairesi ve 2 asansör mevcuttur. Her katta 2 mesken olmak üzere toplam, 14 mesken yer almaktadır. Batı, doğu ve kuzey cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmak üzere olan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gazi Muhtar Paşa Bulvarı, Şehitkamil Belediyesi, Medical Park Hastanesi ve tramvay hattı mevcuttur. Şehrin kuzeybatı istikametindedir. Çevresinin çoğu yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, işyerleri ve apartman tarzı binalar, bulunmaktadır. Taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin kısmen imar parseli olması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması ve kat irtifakının tesis olmuş olması olumlu unsurlardır. Kat mülkiyetine geçilmemiş olması ve kuzey yönünde gecekondu tarzında yapılaşmanın yoğun olması olumsuz unsurlardır. Kıymet takdiri yapılırken, taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Şehitkamil Belediye Başkanlığınca verilmiş 27.03.2003 tarih ve 176 nolu Yapı Kullanma İzin Belgesine tâbi onaylı proje ile birebir uyumlu olduğu görülmüştür.
Adresi :Mücahitler Mah, 52009 Nolu Sok, Benlier Apt, B Blok, No:22/7 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : Emsal (KAKS) =1,80, ticaret ve konut yapı adasında? olduğu belirtilmiştir
Kıymeti : 264.823,61 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/146745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR