GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041361
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 176
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1193 Talimat
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/1193 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi , Emek mahallesi , Terlik kuyusu mevkii , 151 ada , 594 parselde kayıtlı , 1.069.00 m ² yüzölçümlü" On Meskenli On Garajlı iki dükkan sekiz katlı kargir apartman" nitelikli ana taşınmazda ,kat mülkiyetli , 105/1400 arsa paylı ,taşınmaz 3.kat 17 nolu bağımsız bölümün bulunduğu, ayrık nizamda , betonarme karkas inşaat tarzında inşa edilmiş bina olup 2 bodrum+zemin+5 normal kat+çatı kattan ibarettir.17 bağımsız numaralı mesken , bina girişinin zemin kattan verildiği binanın , bina girişine göre 3 kat üstte ve sağ tarafta , kuzey , doğu ve batı cephede yer almaktadır.Kat irtifakına esas mimari projesinde kat planı üzerinde yapılan hesaplamalarda brüt 176 m² ( net 157 m²) olduğu tespit edilmiştir.Onaylı mimari projesine göre 4 oda , salon , mutfak , kiler , 2 banyo . Lv-wc , antre , hol ve 2 balkon bölümlüdür. Mahallinde evde kimse olmadığından meskenin içi görülememiştir. Bu nedenle projesindeki alanı dikkate alınmıştır.Meskende ısınmanın merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacak şekilde tesisat bulunduğu görülmüştür.Parsel üzerinde tek blok bulunmaktadır.Açık tarif olarak ; Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde doğu yönünde ilerlerken Adliye Kavşağından güneye ayrılan Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarına dönülür ve yaklaşık 1.10 km devam edilirse yolun sağında konumla ola konu olan konu mülkün yer aldığı Mediha Eren Apartmanına ulaşılır.Ekspertize konu taşınmaz bölge ana anterlerinden Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarına cepheli olup , yakın çevresinde, genellikle konut amaçlı ve muhtelif sayıda bodrum kat üzerine zemin+4 ila 6 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur.Yapılaşmanın yükek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş , sağlık ocağı / hastane , okul , market , banka vb. sosyal ihtiyaçlar yakın mesafelerde karşılanabilmektedir. Taşınmaz eğitim kurumlarına ve sosyal donatılara yakın olması, ana artere cepheli olması ve ulaşım sorununun bulunmaması , ara katta yer alması , kat mülkiyetine geçmiş olması taşınmazın olumlu özellikleri arasındadır.Bölgede , genellikle orta ve orta üstü düzey gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmekte olup , bölge eğitim kurumlarına ve sosyal donatılara yakın olması özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Ağırlık olarak konut fonksiyonlu gelişmiş durumdadır. Taşınmazın Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı cepheli olması ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır.Tam hisse itibari ile borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Gaziantep ili , Şehitkamil ilçesi , Fatih Mahallesi , Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı , Mediha Eren apt. Bina no: 103 daire no :5 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 1.069 m2
Arsa Payı : 105/1400
İmar Durumu : Şehitkamil Belediyesi imar Müdürlüğünde yapılan incelemelerde gayrimenkulün yer aldığı parselin , 15.02.1977 tarihli 1/1000 ölçekli Şehitkamil uygulama imar planında;ayrık nizam , Taks;0,35 kaks;2,00 Hmaks:15,50 metre (5 kat ) yapılaşma koşullarında konut alanında yer aldığı bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %8(Cumhurbaşkanlığı Kararı ile KDV indirimi Uygulanmakta olup , ihalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR